Strona główna LIKIER Ballantines Brasil Spirit Drink

Ballantines Brasil Spirit Drink

4565
4
Ballantines Brasil Spirit Drink
3.3 - 26 głos[y]

Ballantines Brasil Spirit Drink tworzony jest na bazie whisky Ballantine’s z dodatkiem skórki z limonki. Jego premiera miała miejsce w 2014 roku. Szczególnie smakuje pity latem jako orzeźwienie z dodatkiem lodu, też jest bardzo dobrą bazą do drinków.

Miałem okazję spróbować tego spirit drink na jakiejś posiadówie. Wcale takim trunkom nie jestem nieprzychylny – lubię likiery na bazie whisky, bo mogą zaskoczyć i być przy tym bardzo smaczne. Nie uznaję też, że takie wytwory są bardziej skierowane do kobiet – tutaj Ballantines ma 35% i nie znam wielu niewiast, które wzięłyby bez mrugnięcia okiem i z przyjemnością taki woltaż na głowę.

Co mogę powiedzieć? Likier jest bardzo ciekawy w smaku i smaczny. W smaku wyczuwalne charakterystyczne „łiskaczowe” aromaty, jak wanilia i dąb, a do tego orzeźwiająca limonka, cytryna i słodka pomarańcza z dodatkiem przypraw. Drink Ballantines jest słodkawy, ale nie przesłodzony.

Trunek jest po prostu gotowy do spożycia. Nie trzeba dolewać Coca Coli czy innych wspomagaczy smaku. I to jest bardzo pozytywne, ponieważ jest tak dobrze zmieszany, że czujemy cały dobrobyt whisky, któremu przodują cytrusowe aromaty i słodka wanilia.

Do kupienia z łatwością w polskich marketach, np. Auchan.

4 KOMENTARZE

    • Zgadzam się z Bart. Testowałem w snifterze. Straszna chemia w aromacie, w smaku nieco lepiej, ale i tak ciężko to sączyć z przyjemnością. Wątpię czy ten trunek w całości pochodzi od słodów zbożowych..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Please enter your name here