Strona główna BOURBON Hogs 3 Bourbon

Hogs 3 Bourbon

1054
3
UDOSTĘPNIJ
Hogs 3 Bourbon
Hogs 3 Bourbon
Hogs 3 Bourbon
3.57 - 7 głos[y]

Hogs 3 Bourbon, czyli 3-letnia amerykańska whisky do kupienia w Biedronce. Na obronę muszę powiedzieć, że butelka wygląda naprawdę konkretnie i czuć jej ciężar w ręce. Hogsowi szlachetności dodaje korkowane zamknięcie.

Co więcej? Zdobywca Srebrnego medalu w International Spirits Challenge 2016. Rozlewana przez Quality Spirits International w… Szkocji – zaskakujące, ponieważ większość producentów bourbona (ok. 95%) znajduje się w Kentucky. Dodam, że tym bardziej zaskakujące, że wszelakie informacje na etykiecie są po prostu mylące.

Kolor: Złoty, zaskakująco ciemny.
Aromat: Wyraźnie żytni, ostry (wręcz drażniący), przesadnie alkoholowy, z subtelną nutką miodu.
Smak: Zdecydowanie dębowy, delikatnie słodkawy, prawie niewyczuwalnie cynamonowy.
Finisz: Bogaty smak długo otula kubki smakowe.

Jak krótko opisać ten trunek?

Połączenie palonego dębu i subtelnej słodyczy. Według mnie konieczne z kostkami lodu – Hogs w pojedynkę może być męczący. Jeśli chcecie spróbować czegoś zdecydowanie innego niż komercyjny Jim Beam, to warto sięgnąć po Hogsa.

PS Z ciekawości porównałem butelkę Grangeston’a (biedronkowego single malta) i Hogs’a. Są identyczne 🙂

DSC_0031_gm

DSC_0027 DSC_0028

3 KOMENTARZE

  1. McNaparstek o gustach się nie dyskutuje.
    Hogs3 smakiem ma bliżej do w whisky niż burbona. Sam zdecydowanie nie nadaje się do spożywania bo meczy swojm ostrym smakiem, z lodem staje się bardziej przyjazny. Dla porownania wspomniane wyżej koncernówki to kraina łagodności. Oczekuje od burbona iż będę nim się delektował a on pali swoim smakiem „wszystkie piękne chwile”…

  2. Autor komentarza niema bladego pojęcia o whisky czy Whiskey. Szkocka to szkocka, Bourbon to Bourbon nie klecenie o zbożowym smaku. Jack Daniels to nie Bourbon. Bourbona robi się w Kentucky i tylko w Kentucky. Itd itp .hogs3 to zwykła lipa jak wiele zmyślonych marek. W Whiskey niema pojęcia przereklamowana. Wybierasz do własnych upodobań i za każdą jest tradycja , a nie biedronkowe pierdoły.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Please enter your name here