Strona główna BOURBON Hogs 3 Bourbon

Hogs 3 Bourbon

Zawartość alkoholu

7911
8
Hogs 3 Bourbon
Hogs 3 Bourbon

Hogs 3 Bourbon, czyli 3-letnia amerykańska whisky do kupienia w Biedronce. Na obronę muszę powiedzieć, że butelka wygląda naprawdę konkretnie i czuć jej ciężar w ręce. Hogsowi szlachetności dodaje korkowane zamknięcie.

Co więcej? Zdobywca Srebrnego medalu w International Spirits Challenge 2016. Rozlewana przez Quality Spirits International w… Szkocji – zaskakujące, ponieważ większość producentów bourbona (ok. 95%) znajduje się w Kentucky. Dodam, że tym bardziej zaskakujące, że wszelakie informacje na etykiecie są po prostu mylące.

Kolor: Złoty, zaskakująco ciemny.
Aromat: Wyraźnie żytni, ostry (wręcz drażniący), przesadnie alkoholowy, z subtelną nutką miodu.
Smak: Zdecydowanie dębowy, delikatnie słodkawy, prawie niewyczuwalnie cynamonowy.
Finisz: Bogaty smak długo otula kubki smakowe.

Jak krótko opisać ten trunek?

Połączenie palonego dębu i subtelnej słodyczy. Według mnie konieczne z kostkami lodu – Hogs w pojedynkę może być męczący. Jeśli chcecie spróbować czegoś zdecydowanie innego niż komercyjny Jim Beam, to warto sięgnąć po Hogsa.

PS Z ciekawości porównałem butelkę Grangeston’a (biedronkowego single malta) i Hogs’a. Są identyczne 🙂

DSC_0031_gm

DSC_0027 DSC_0028

3.2/5 - (19 votes)

8 KOMENTARZE

  1. McNaparstek o gustach się nie dyskutuje.
    Hogs3 smakiem ma bliżej do w whisky niż burbona. Sam zdecydowanie nie nadaje się do spożywania bo meczy swojm ostrym smakiem, z lodem staje się bardziej przyjazny. Dla porownania wspomniane wyżej koncernówki to kraina łagodności. Oczekuje od burbona iż będę nim się delektował a on pali swoim smakiem “wszystkie piękne chwile”…

  2. Autor komentarza niema bladego pojęcia o whisky czy Whiskey. Szkocka to szkocka, Bourbon to Bourbon nie klecenie o zbożowym smaku. Jack Daniels to nie Bourbon. Bourbona robi się w Kentucky i tylko w Kentucky. Itd itp .hogs3 to zwykła lipa jak wiele zmyślonych marek. W Whiskey niema pojęcia przereklamowana. Wybierasz do własnych upodobań i za każdą jest tradycja , a nie biedronkowe pierdoły.

  3. Karol owy burbon HOGS 3 made in GB produkowany jest przez Grands and Sons ta marka chyba ma coś w świecie szkockiej do powiedzenia czy nie? Wali mnie czy to jest wyrób z USA Japoni czy Tabago ważne że podchodzi mi smakiem, na pewno jie jest to Wild Turky czy JD lub nawet “zjeb” Jim Beam jednak przewyższa walorami smakowymi czerwone ścierwo Jasia Szwendaczka i Dzwoneczka, faktem jest, że w ogóle nie nie różni się organoleptycznie od biedronkowego Grangeston’a ale przecież i Hogs 3 jest Biedronkowy z dystylarni Grans’a and Sons.

  4. Są ludzie, którzy mają swój gust i są ci, którym nalepka mówi wszystko (i kupują Mercedesa Citana, bo jest lepszy niż jakieś Renault).

    Hogs 3 wyróżnia się spośród takich produktów masowych jak JB czy JD 7 większą łagodnością, pijalnością i przyjemną konsystencją. Absolutnie nie jest palący i brak w nim posmaku rozpuszczalnika jak w JD No. 7.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!