Strona główna WHISKY Japońskie Whisky Umiki

Japońskie Whisky Umiki

Zawartość alkoholu 46,0

Cena 279,00

Pojemność 0,50

44
0
whisky umiki

Jest to jedna z nielicznych whisky produkowanych z odsolonej wody morskiej, co od razu wyróżnia ją na tle innych. Oferuje ona wyjątkową paletę smaków i aromatów, choć nie każdemu może przypaść do gustu. Umiki to japońska whisky blended, finiszowana w beczkach z japońskiej sosny. Fajne, że używają wody morskiej do rozcieńczania whisky i z tego co wiem, butelki są wykonane z materiałów do recyklingu.

Aromat Whisky Umiki blended

wyglad whisky umiki WHISKY
Pierwsze wrażenie po otwarciu butelki może być nieco przytłaczające z powodu silnego zapachu alkoholu, który dominuje nad innymi aromatami. Po chwili jednak wydobywają się subtelniejsze tony, głównie iglaste, co przypomina spacer po lesie pełnym sosn i jodeł. Jest to zdecydowanie whisky, która wymaga pewnej aklimatyzacji ze strony nosa. Fajne, że używają wody morskiej do rozcieńczania whisky i z tego co wiem, butelki są wykonane z materiałów do recyklingu. Ale przechodząc do meritum, czyli samego smaku.

Smak whisky Umiki

Pierwsze wrażenie? No cóż, na nosie jest zaskakująco delikatna. Oczekiwałbym od whisky z dodatkiem wody morskiej jakiegoś szorstkiego, solonego uderzenia, ale tu tego nie ma.

Pierwszy łyk jest dość zaskakujący – odczucie jest mocne i nieco gorzkie. Natychmiastowa gorzkość jednak ustępuje, dając miejsce subtelnej słonawości, co prawdopodobnie jest wynikiem zastosowania odsolonej wody morskiej w procesie destylacji. Ta niespotykana kombinacja gorzko-słonawych nut czyni z Umiki whisky niezwykle intrygującą.

Odczucie w ustach i finisz

Whisky jest dość mocna, z zawartością alkoholu 46%, co nie jest do przegapienia. To sprawia, że finisz jest długi i wyraźny, ale również nieco drażniący dla nieprzyzwyczajonego podniebienia.

Ocena whisky Umiki

whisky umiki etykieta
Whisky Umiki to na pewno destylat dla odważnych i tych, którzy szukają nowych doznań smakowych. Nie jest to whisky dla każdego i z pewnością wymaga pewnej dozy otwartości oraz aklimatyzacji. Nie można jej odmówić oryginalności i głębi, choć zapach alkoholu i pewna gorzkość mogą być dla niektórych zniechęcające.

Ogólnie, to dość przyjemna whisky, ale jej cena może być trochę zaporowa- 279zł Za te same pieniądze można znaleźć coś bardziej ekscytującego i złożonego. Jeżeli jesteś fanem japońskich whisky i cenisz sobie podejście ekologiczne, to może warto spróbować. Ale jeżeli szukasz czegoś, co cię porwie i pokaże pełen wachlarz smaków, to raczej poszukaj dalej.

Moja ocena to 3/5

Zobacz inne recenzje ciekawych whisky

 

 

0/5 (0 Reviews)
Poprzedni artykułPrzepis na Pimm’s drink
Następny artykułEl galipote Dark Rum
maciekCK
Absolwent kursów garażowych, babcinych i piwnicznych, analityk osiedlowego rynku alkoholowego, twórca "indeksu Żubra". Propagator maksymy: nie znam się, to się wypowiem.Najbardziej lubi rum i gin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!