Strona główna WHISKY Old Smuggler Blended Scotch Whisky

Old Smuggler Blended Scotch Whisky

7570
4
Old Smuggler Blended Scotch Whisky
3.3 - 66 głos[y]

Old Smuggler Blended Scotch Whisky jest popularna przede wszystkim w Argentynie i USA, ale możemy ją znaleźć także na polskich stołach. Do kupienia jest w każdym hipermarkecie w cenie około 60 zł (ja w Auchan zakupiłem za 45 zł w promocji). Jak sama nazwa wskazuje, jest to szkocka whisky w typie mieszanej. Tradycja jej produkcji sięga 1835 roku, a jej nazwa, która po angielsku oznacza starego przemytnika, nawiązuje do szkockiej historii przemytu, kiedy to trunek ten był przemycany głównie do Belgii i Argentyny.

Whisky leżakuje w beczkach po sherry minimum przez 3 lata.

W smaku i zapachu Old Smuggler jest wyraźnie słodki, można śmiało przyrównać do karmelu czy miodu. Niestety dość nieprzyjemny jest alkohol i przez to nie doświadczyłem żadnego łagodnego i ciekawego finiszu. Na języku przy konsumpcji, owszem, są zboża, jest laska wanilii, karmel, czekolada i jakieś kwiatowe estry, ale zaraz potem to wszystko wypala alkohol.

Wydaje mi się, że będzie to dobra whisky dla początkujących, w szczególności, że wbrew temu, co napisałem wyżej, jest dość przyzwoita szkocka whisky, chociaż nierewelacyjna, ale patrząc na stosunek jakości do ceny, można po nią sięgnąć.

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Please enter your name here