Strona główna WHISKY Whisky Yacht Club

Whisky Yacht Club

Zawartość alkoholu 40,0

Cena 45,00

Pojemność 0,70

1280
0
yaht club whisky blended

Wprowadzenie: Czym jest blended szkocka whisky i czym różni się od whisky single malt?

Szkocka whisky mieszana to rodzaj whisky, który łączy w sobie składniki słodowe i zbożowe z różnych destylarni. Ma wyraźny profil smakowy, który odróżnia ją od whisky single malt i jest często uważana za mniej zniuansowane,  powtarzalne. Szkockie whisky blended są zwykle wytwarzane z połączenia whisky zbożowej, która jest wytwarzana z jęczmienia, pszenicy lub innych ziaren, oraz whisky słodowej, która jest wytwarzana wyłącznie ze słodu jęczmiennego.

yaht club whisky blended
yaht club whisky blended

Whisky Yacht Club opinia

Próbując whisky Yacht Club, niestety muszę stwierdzić, że nie spełniła ona moich oczekiwań. Choć smak jest intensywny i złożony, to dla mnie był on zbyt ostry i trudny do wypicia. Wyczuwalne nuty wanilii, miodu i dębu były zbyt mocne i przytłaczały delikatniejsze nuty owocowe. Trudno mi było znaleźć w tej whisky balans między różnymi smakami. Co więcej, cena tej whisky jest bardzo wysoka, co może zniechęcić wielu potencjalnych klientów. Butelka prezentuje się elegancko, jednakże to nie wystarcza, bym był w stanie polecić tę whisky innym. Swoją butelkę kupiłem w sieci Auchan i kosztowała 45 zł.

0/5 (0 Reviews)
Poprzedni artykułLikier Prohibicja Kawa
Następny artykułŻurek Żytni. Wódka
maciekCK
Absolwent kursów garażowych, babcinych i piwnicznych, analityk osiedlowego rynku alkoholowego, twórca "indeksu Żubra". Propagator maksymy: nie znam się, to się wypowiem.Najbardziej lubi rum i gin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!