Strona główna WINO Araia Bardolino Classico

Araia Bardolino Classico

Zawartość alkoholu

Cena

Pojemność

452
0

Araia Bardolino Classico 2013 jest czerwonym, wytrawnym winem firmowanym przez Cantina di Soave z Włoch, która ma tradycje sięgające roku 1898. To kupaż trzech odmian, czyli Corvina, Rondinella i Molinara, a więc charakterystyczne dla Bardolina. Klasyczne Bardolino powinno być bardzo lekkim winem, dość jasnym i takim, które się pije praktycznie z uśmiechem na ustach. Produkowane jest w prowincji Werona.

Jakie jest to Bardolino? Niestety, dość nijakie. Barwę ma raczej klasyczną, taki jasny rubin. Aromaty czereśni, truskawki i czerwonych jagód nawet zachęcające do skosztowania tego wina. I w zasadzie na tym kończą się dobre informacje, ponieważ smak, delikatnie mówiąc, nie powala.

Araia Bardolino Classico jest tak płaskim winem, jak rozległe hektary podlaskich pól, a przy kolejnych łykach usta się wykrzywiają, ale nie w uśmiechu. Przyzwoite wino nie powinno wywoływać niesmaku, a już na pewno nie powinno wstrząsać człowiekiem. Jeżeli tak się dzieje, to znaczy, że coś z winem jest nie tak. To Bardolino to jedynie się sprawdza jako płyn, w którym można dusić czerwone mięsa.

0/5 (0 Reviews)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!