Strona główna CYDR Cydrówka Polska

Cydrówka Polska

Zawartość alkoholu

Cena

Pojemność

746
0
Cydrówka Polska

Cydrówka Polska to „połączenie idei cydru i kwiatu czarnego bzu” – tak zachęciła mnie etykieta, żebym w ogóle na zakup tego czegoś się zdecydowała. Wybrałam wersję smakową, z syropem kwiatu bzu właśnie.

Cydrówka, zgodnie z polskim prawem, jest klasyfikowana jako wino owocowe, tutaj wino jabłkowe z dodatkiem soku, na dodatek półsłodkie, półmusujące i… gazowane. Jakby tego było mało, zawiera siarczyny. Od razu po tym wprowadzeniu można spodziewać się czegoś szampanopodobnego, w dodatku w tej najtańszej wersji. I niestety takie wrażenie miałam również podczas picia.

Pierwsze co odnotowałam to słodkość. Nie lubię słodkich napojów, a jeszcze jak są przesłodzone, to całkowicie są skreślone. Tutaj więc Cydrówka zaminusowała, bo nawet kwasota nie była w stanie tej słodkości przełamać i napój dla mnie nie był przez to orzeźwiający.

Drugi minus to całkowity brak smaku kwiatu bzu. Naprawdę. Lubię ten smak i poszukuję go w różnych napojach (nawet sięgnęłam przez to po Somersby) – tutaj nie wyczułam ani nuty zapachowej, ani niczego na języku co by kwiat bzu przypominało. Czułam tylko charakterystyczną cierpkość (czy nawet ferment) płynącą z jabłek. Innego zabarwienia smakowego nie odnotowałam.

Ogólnie uważam, że jak na taką cenę, warto Cydrówkę spróbować. Nie jest ona rewelacyjna, ale na pewno smakowała mi bardziej niż Cydr Lubelski. Dodajmy do tego dość niską cenę (za litr ok. 13 zł) i w sumie mamy przyzwoity napój, pod warunkiem, że słodkość nas nie odstrasza i fakt, że w wersji smakowej nie odnajdziemy dodatkowego aromatu. Jako cydr z niższej półki jest okej.

O Cydrówce Polskiej

Z etykiety:

Kwiat czarnego bzu posiada wyjątkowo piękny, subtelny zapach, a od najdawniejszych czasów uważany jest za najlepsze lekarstwo. Półsłodka, perląca się drobnymi bąbelkami Cydrówka łączy smak najlepszych polskich jabłek z unikalnym syropem z kwiatu czarnego bzu. To wyjątkowa kompozycja orzeźwia i pobudza. Podana schłodzona umili każdą chwilę.

Cydrówka Polska powstaje z ręcznie selekcjonowanych jabłek tłoczonych na zimno odmian: Jonathan, Mcintosh, Spartan, Idared, antonówka.

Zawartość alkoholu 4,5%. Producent: TiM S.A. Bielsko-Biała.

Cydrówka Polska

Cydrówka Polska

 

0/5 (0 Reviews)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!