Strona główna WINO Isla Negra

Isla Negra

8502
0

Isla Negra to bardzo dobre wino pochodzące z Chile. Charakteryzuje się świetną kompozycją dwóch znanych szczepów winnych: Cabernet Sauvignon i Merlot. Dzięki temu, że mamy wyraźną przewagę Caberneta (aż 85%), to samo wino wiele zyskuje na wyrazistości i są na szczęście wyczuwalne taniny. Nazwa wina pochodzi od nadmorskiej mieściny położonej na wybrzeżu Chile.

Wino Isla Negra ma piękny rubinowy kolor. W aromacie wyczuwa się, jakże charakterystyczny dla Caberneta, zapach czarnych porzeczek. Jest on świetnie zrównoważony łagodniejszą nutą zapachową wiśni oraz śliwek. W tle także niezwykłe aromaty korzenne i żywiczne. Wino jest bardzo pełne i bogate w smaku. Wyraźne wyczuwalne są owoce czarnych porzeczek oraz wiśni, a charakterystyczną cechą tego wina jest długa końcówka.

Wina chilijskie z cała pewnością wyróżniają się ciekawymi kompozycjami smakowymi, a Isla Negra tylko tę opinię potwierdza. To naprawdę całkiem dobre wino, idealne do wszelkich potraw mięsnych, ale także do makaronów oraz serów.

3.7/5 - (93 votes)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!