Strona główna WINO Isla Negra

Isla Negra

zawartość alkoholu

cena

pojemność

5639
0

Isla Negra to bardzo dobre wino pochodzące z Chile. Charakteryzuje się świetną kompozycją dwóch znanych szczepów winnych: Cabernet Sauvignon i Merlot. Dzięki temu, że mamy wyraźną przewagę Caberneta (aż 85%), to samo wino wiele zyskuje na wyrazistości i są na szczęście wyczuwalne taniny. Nazwa wina pochodzi od nadmorskiej mieściny położonej na wybrzeżu Chile.

Wino Isla Negra ma piękny rubinowy kolor. W aromacie wyczuwa się, jakże charakterystyczny dla Caberneta, zapach czarnych porzeczek. Jest on świetnie zrównoważony łagodniejszą nutą zapachową wiśni oraz śliwek. W tle także niezwykłe aromaty korzenne i żywiczne. Wino jest bardzo pełne i bogate w smaku. Wyraźne wyczuwalne są owoce czarnych porzeczek oraz wiśni, a charakterystyczną cechą tego wina jest długa końcówka.

Wina chilijskie z cała pewnością wyróżniają się ciekawymi kompozycjami smakowymi, a Isla Negra tylko tę opinię potwierdza. To naprawdę całkiem dobre wino, idealne do wszelkich potraw mięsnych, ale także do makaronów oraz serów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Please enter your name here