Strona główna WINO Peńa Tejo

Peńa Tejo

zawartość alkoholu

cena

pojemność

1870
0

Peńa Tejo Reserva jest hiszpańskim winem znanej apelacji Utiel-Requena. To wino czerwone, wytrawne stworzone z kompozycji trzech hiszpańskich szczepów, mojego ulubionego Tempranillo oraz Garnacha i Bobal. Wedle opisu było starzone w dębowych beczkach i butelkach przez cztery lata.

Peńa Tejo charakteryzuje się niepowtarzalną rubinową barwą z brązowymi refleksami. W aromacie wybijają się na pierwszy plan czerwone owoce, ale pobrzmiewa także nutka wanilii, pieprzu i śliwek, a nawet zapachy lekko dymne. Aromaty są naprawdę bardzo dobrze zharmonizowane.

Wino Peńa Tejo ma dość niską kwasowość, ale również trochę za mało tanin. W smaku dominują owoce jeżyny i żurawiny, w tle pojawiają się nuty waniliowo-czekoladowe. Wino ma dość długą końcówkę, co jest dużym plusem.

Czy można polecić to wino? Z pewnością, chociaż mogłoby być trochę bardziej wyraziste w smaku. Czegoś mu brakuje, ale ogólnie jest naprawdę sympatyczne. Dodatkowym walorem wydaje się ładna butelka. A z czym je pić? Dobre będzie zarówno do dań mięsnych, jak i potraw z makaronu, ryżu, a nawet ryb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Please enter your name here