Strona główna WINO Vega Eslora Tempranillo

Vega Eslora Tempranillo

Zawartość alkoholu

Cena

Pojemność

1561
0

Vega Eslora Vino de la Tierra de Castilla to czerwone wytrawne wino hiszpańskie ze szczepu Tempranillo. Najbardziej zadziwiająca w tym winie jest super niska cena. Za cenę poniżej 10 zł za butelkę trochę trudno spodziewać się wybitnego wina, ale jakoś na hiszpańskich winach nigdy się jeszcze nie zawiodłam i nawet takie tanie są całkiem niezłe. Świetnie się nadaje jako dobra popitka do obiadu lub codziennej kolacji.

Barwa głębokiej wiśni i takie też aromaty można wyczuć, także lekko śliwkowe i jakby ziemiste. W smaku, o dziwo, w ogóle nie czuć nadmiernego kwasu, co przecież tak częste jest w tanich winach. Również alkohol nie jest dominujący. Co jeszcze ciekawsze, wino Vega Eslora ma wyraźne nuty owocowe w smaku, nie jest wodniste, a końcówka jest nawet cierpka.

Czy to oznacza, że Vega Eslora jest winem bardzo dobrym? Aż tak dobrze nie jest, jednak czuje się, że to wino z niższej półki. Natomiast spokojnie można je polecić i raczej nikomu nie będzie się buzia wykrzywiać. Może to po prostu kwestia dobrego szczepu, jakim jest Tempranillo.

0/5 (0 Reviews)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!