Strona główna WINO Viña Maipo Carménère Cabernet Sauvignon

Viña Maipo Carménère Cabernet Sauvignon

zawartość alkoholu

cena

pojemność

818
0

Viña Maipo Carménère Cabernet Sauvignon Valle Central jest chilijskim winem, czerwonym i wytrawnym. Robione z dwóch szczepów, mianowicie z królewskiego szczepu chilijskiego, czyli Carménère (85%) oraz jednego z lepszych szczepów winnych, czyli Cabernet Sauvignon (15%). To połączenie daje niezwykle ciekawy efekt.

Barwa jest czerwona połyskliwa, wpadająca w rubinową, z lekkimi refleksami koloru fioletowego. Przeważają aromaty śliwek i innych ciemnych owoców, ale jednocześnie wyczuwa się lekki dym oraz przyprawy korzenne. W smaku ciemne owoce, jak jagody, śliwki czy jeżyny dobrze się komponują ze słodyczą czekolady i przypraw. O dziwo, w zasadzie nie czuje się mięty, co jest przecież dość charakterystyczne dla szczepu Carménère. W sumie dość łagodne wino, taniny są tylko lekko wyczuwalne, a i finisz niezbyt długi.

Viña Maipo Carménère Cabernet Sauvignon świetnie się sprawdza do czerwonych mięs i serów, ale także z makaronami może smakować. Nie jest to oczywiście wino wybitne, ale ogólnie można je ocenić pozytywnie.

3.1/5 - (12 votes)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Please enter your name here