Strona główna WINO Western Creek Shiraz Cabernet

Western Creek Shiraz Cabernet

1098
0

Wino Western Creek Shiraz Cabernet Sauvignon jest winem z Południowo – Zachodniej Australii. Według informacji, które można znaleźć na etykiecie, wino miało dojrzewać dwanaście miesięcy w beczkach robionych z dębu amerykańskiego. Co ciekawe, wino zdobyło wyróżnienie na XVI Konkursie Winiarskim w Dobroniu w roku  2007. To ważne, aby właśnie celować w rocznik 2007, bo późniejsze nie bywały już tak udane.

Wino Western Creek Shiraz Cabernet charakteryzuje się dość ciemną barwą. W nosie wyraźnie czuć dojrzałe maliny, jeżyny, a nawet przebijają się jakieś nuty śliwkowe. Smak jest w miarę zrównoważony, w którym dominują ponownie maliny, jeżyny, śliwki, ale także można wyczuć lukrecję, posmak pieprzu oraz przypraw korzennych. No i oczywiście gdzieś w tle pobrzmiewa nutka beczki. Natomiast nie czuje się kwasowości. Taniny dość oszczędne.

Wino pije się bardzo przyjemnie, a pasuje przede wszystkim do czerwonych mięs oraz dziczyzny. Sprawdzi się także do dań serwowanych z grilla. Cena też z pewnością jest zachęcająca.

2.7/5 - (14 votes)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!