Strona główna WINO Wino Anggur Merah

Wino Anggur Merah

Zawartość alkoholu

414
0

Czerwone winogrono Indonezji

Anggur Merah to jeden z tradycyjnych i najbardziej znanych napojów alkoholowych w Indonezji. Pochodzi od wina „kolesom” – napoju, który skutecznie zwiększa apetyt, poprawia krążenie krwi, siłę, wytrzymałość i wspomaga metabolizm organizmu.

Najpopularniejszą marką wytwarzającą Anggur Merah jest Orang Tua. Do produkcji wykorzystuje ona tylko lokalne składniki np. winogrona z plantacji na Bali.
Czasami Indonezyjczycy używają wyrażenia „rozmowy ze starszymi” jako określenia na picie tego wina, ponieważ „Orang Tua” znaczy „rodzic”.

Jak smakuje?

W dosłownym tłumaczeniu Anggur Merah oznacza „czerwone winogrono”. Jego tradycyjnymi korzeniami są jednak lecznicze zioła. Ogólnie smak różni się od czerwonego wina, do którego jesteśmy przyzwyczajeni i w którym wyczuwa się winogrona. Jest dosyć słodki, w smaku zbliżony bardziej do syropu z lekkim, charakterystycznym posmakiem ziół. Alkohol nie jest bardzo wyczuwalny.

Etykieta w kolorach fioletu, z przodu winorośl. Gdybym nie znała tego wina, pomyślałabym, że to butelka syropu do rozcieńczania z wodą jakich pełno na polskich półkach.

Skład z etykiety: fermentowane czerwone winogrona, woda, cukier granulowany, spirytus winny, syntetyczny aromat winny, konserwant pirosiarczyn sodu, barwnik karmoizynowy.

Z czym je pić?

Niezależnie od tego, czy jest to marka Orang Tua, czy inna, zwykle wino to zawiera około 20% alkoholu. Dostępne najczęściej w butelce 620 ml. Ze względu na to, że jest bardzo słodki, nie można go wypić zbyt dużo, ale doskonale nadaje się na eksperymentowanie i miksowanie w drinkach. Oto trzy proste propozycje:

1. Anggur Merah z kostkami lodu

Wszystko, czego potrzeba to wino i kostki lodu. Zmieszaj i gotowe. Lodowe kostki idealnie orzeźwią w tropikalnym klimacie, a smak wina nie będzie aż tak słodki.

2. Sangria

Butelka wina i 1-2 szklanki świeżych owoców pokrojonych w kostki (np. pomarańcza, jabłko, cytryna) 2 szklanki Sprite i ½ szklanki likieru dowolnego rodzaju. Plus oczywiście kostki lodu.

3. Anggur Merah zmiksowane z piwem

Używając miarki 2 do 1, czyli dwie szklanki Anggur Merah i jedna szklanka piwa jasnego lub ciemnego w zależności, jaki smak chcemy uzyskać czy słodki i kwiatowy, czy intensywny i mocny.

Ten specyficzny trunek sprzedawany jest w prawie każdym lokalnym sklepie i uchodzi za najlepsze czerwone wino Indonezji.

0/5 (0 Reviews)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!