Strona główna WÓDKA Krakus Polish Vodka

Krakus Polish Vodka

1947
1
Krakus Polish Vodka
3.2 - 35 głos[y]

Krakus Polish Vodka to tzw. wódka z lajkonikiem, która pojawiła się na polskich stołach w roku 1962. Jest to wódka na bazie spirytusu zbożowego produkowana przez Polmos, która już kilka razy została doceniona i wyróżniona podczas konkursów wódek, np. złoty medal w Brukseli (1987 rok) czy w Genewie (1972 rok). Chociażby ze względu na jej historię, warto się jej bliżej przyjrzeć.

Obecnie wódka Krakus ma sporo konkurentów na rynku i powinna naprawdę się „napracować”, aby wybić się na ich tle. Niestety tak nie jest. Jest to typowa wódka, której smak można przyrównać do wielu innych. Najlepiej oczywiście podawać schłodzoną, do tego sprawdzi się w drinkach. Nie obejdzie się bez sięgnięcia po sok po wychyleniu kieliszka – spirytus jest wyczuwalny dość mocno, pali i drapie w gardle. W mojej opinii lepiej już sięgnąć po znanych i większych graczy, których dostaniemy w tej samej cenie, a którzy cechują się większą subtelnością w smaku.

Do dostania jest w każdym polskim markecie w cenie około 20 zł, można nawet kupić w Wielkiej Brytanii w cenie około 24 funty za połówkę. Występuje również w formie exclusive w eleganckiej tubie jako produkt premium.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Please enter your name here