Strona główna WÓDKA Yeni Raki

Yeni Raki

Zawartość alkoholu 40,0

Cena 99,00

Pojemność 0,70

6033
2

Yeni Raki to wódka, o której wcześniej nawet nie słyszałem. Wprowadzają się do nowego wynajmowanego mieszkania, znalazłem ją w zamrażalniku i potraktowałem jako prezent po byłych lokatorach. Oczywiście jak każdy prezent, zaraz została „rozpakowana”.

Yeni Raki to anyżowa wódka prosto z Turcji, która produkowana jest od 1944 roku. Jej głównymi składnikiami są winogrona poddawane destylacji, do tego oczywiście krystalicznie czysta woda ze studni artezyjskiej, ryż i melasa z trzciny cukrowej.

W smaku przypomina ouzo. Mnie przypomniała rakiję, którą piłem kiedyś w Chorwacji – możliwe, że trafiłem na jakąś z dodatkiem anyżu (nie wiem, co piłem; były jakieś literki, ale kto by się zajmował ich rozszyfrowaniem, jak obok stygnie alkohol).

Jest dość słodkawa, nie każdemu będzie smakować. Ma 45% alkoholu i jest zdradliwa przy piciu jak bimber dziadka, tj. fajnie się pije małymi kieliszkami, ale potem jednak mocno sieka. Słabe głowy odpadną po kilku rundkach.

Wyczytałem w sieci, że Yeni Raki można podawać z sodą i dzięki temu wódka nabiera mlecznobiałej barwy lub też rozcieńczyć pół na pół z wodą – ja jednak konsumowałem w sposób czysty.

Nie wiem, ile kosztowała moja mała wersja, ale w necie wyczytałem, że cena Yeni Raki za 0,5 l to niecałe 100 zł. Tutaj podziękowania dla byłych lokatorów za dość drogi i dobry prezent 🙂

Szukasz informacji związanych z RAKI z Grecji?

Yeni Raki

 

Yeni Raki Vodka

0/5 (0 Reviews)

2 KOMENTARZE

  1. Piłem, aż 1 kieliszek. Wstręt do alkoholu przez kolejny miesiąc. Podejrzewam, że została w mieszkaniu bo nikt tego czegoś nie chciał nawet kosztować.

    Gusta są różne, piłem też różne wódki, czeskie a nawet (ale nigdy więcej) niemieckie. Ten turecki szajs jednak moim zdaniem nie nadaje się do spożycia.

    Ogólnie flaszkę oddałem lokalnemu żulowi. Opędzlował dosyć szybko – nigdy więcej nie podszedł do mnie po 2zł na bułke. Ma więc swoje plusy 😉

  2. Jest dobre . Rozcieczone z woda. Nie kazdemu posmakuje. Sa gusta i gusciki. To jednak anyzowka. Nie pic nigdy na pusty zoladek syto zastawiony stol koniecznie arbuz lub melon i mozna rozkoszowac sie tym smakiem . Brawo dla turkow za ten nektar bogow ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!