Strona główna ARTYKUŁY 5 najdroższych alkoholi świata

  5 najdroższych alkoholi świata

  3788
  0
  koniak-Henri-IV-Dudognon-Heritage

  [kkstarratings]Niektóre alkohole zarówno swoją ceną, jak i prestiżem, zasługują na to, aby je podarowywać i pić tylko na specjalne okazje. Dla wielu osób whisky czy droższe wina to trunki luksusowe. Niektórzy jednak nie zdają sobie sprawy z faktu, że kilkudziesięcioletni alkohol to wcale nie największy wydatek, na który pozwalają sobie koneserzy. Najdroższe napoje na świecie zawdzięczają swoje wysokie ceny nie tylko wiekowości, ale również specjalnym dodatkom.

  wodka diva

  Wódka Diva – 1,6 mln dolarów

  Wódka kosztująca ponad milion dolarów za butelkę produkowana w Szkocji jest trzykrotnie destylowana, a następnie przepuszczana przez kawałki kamieni szlachetnych, między innymi diamentów. Diva, bo taką nazwę nosi ten trunek, drogie kamienie zawiera również w butelce, w której jest sprzedawana. Wyglądem przypomina eleganckie perfumy, ale smakiem z pewnością przebija tanie wódki kupowane w sklepach.

  wino jeffersona

  Wino Chateau Lafitteis z 1787 roku – 160 tys. dolarów

  Wino, pierwotnie należące do trzeciego prezydenta USA Thomasa Jeffersona, zostało ogłoszone najdroższym tego typu trunkiem świata. Kolekcjoner posiadający tę butelkę zapłacił za nią 160 tysięcy dolarów. Jest to wiekowy napój, bo powstał w 1787 roku, ale to właśnie jego przeszłość decyduje o tej cenie. Na butelce widnieją inicjały Jeffersona, jest to więc nie tylko alkohol, ale też pewnego rodzaju historyczny artefakt.

  najdroższa tequila świata

  Tequila Ultra Premium Ley .925 – 225 tys. dolarów

  Dwa z najdroższych alkoholi świata w podobnych, bogato inkrustowanych butelkach to tequila Ultra Premium oraz absolutny numer jeden na liście – koniak za 2 miliony. Pierwszy trunek posiada butelkę, która jest pokryta złotem oraz platyną i został wyprodukowany z 3 rodzajów agawy – 8, 10 i 12-letniej.

  najdroższy koniak świata

  Koniak Henri IV Dudognon Heritage – 2 mln dolarów

  Natomiast butelka najdroższego z możliwych napojów świata, oprócz tych samych szlachetnych metali, jest przyozdobiona również ponad 6 tysiącami diamentów. Produkt ten ma 41% alkoholu, wyprodukowano go ponad 100 lat temu i przetrzymywano go w beczkach suszonych powietrzem przez pięć lat.

  najdroższy rum świata

  Rum Wray and Nephew – 54 tys. dolarów

  Na uwagę zasługuje również najdroższy rum świata, choć nie ma on co się równać z poprzednimi przykładami, gdyż jego cena osiągnęła „tylko” 54 tysiące dolarów. Został on wyprodukowany na Jamajce, a jego historia sięga 1940 roku. Nikt póki co nie otworzył się otworzyć butelki tego trunku ze względu na jego unikalność..

  Drogi trunek uświetni każdą okazję i będzie świetnym prezentem na ważną okazję. Warto pamiętać, że są jednak napoje, które wartością znacznie przewyższają te wszystkim znane alkohole. Pytanie tylko, czy nie żal by było nam otworzyć butelkę takiego specjalnego trunku? I co potem zrobić z butelką wartą kilkaset tysięcy dolarów?

  Autorka: Alexa Trachim
  Źródło: cognac.com

  Chcesz opublikować swój artykuł? Dołącz do nas!


  Polecane artykuły:

   

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Wpisz treść komentarza
  Proszę podać swoje imię tutaj
  Captcha verification failed!
  Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!