Strona główna ARTYKUŁY Alkohol a włosy

  Alkohol a włosy

  zawartość alkoholu

  cena

  pojemność

  737
  0

  Spożywanie alkoholu niesie za sobą wiele konsekwencji. Zdecydowanie częściej są to jednak skutki negatywne. Jak się okazuje, alkohol wpływa także na kondycję naszych włosów. Warto więc sprawdzić, jak na przykład spożywanie jednego kieliszka czerwonego wina dziennie wpłynąć może na nasz wygląd.

  Wino a stan naszych włosów

  Powszechnie znana jest informacja, że czerwone wino pomaga w walce z wypadaniem włosów. Specjaliści uważają, że picie jednej lampki wina każdego dnia przyczyni się do zdecydowanej poprawy kondycji naszych włosów. Zaleca się także używanie kosmetyków, z zawartością tego alkoholu. Resweratrol, czyli jeden ze składników tego trunku, wnika w strukturę włosa, pozostawiając go mocniejszym. Czy wiesz, że płukankę z wina można wykonać samo w domu? Do jej wykonania użyć możesz 15 ml czerwonego wina, 2 żółtek oraz soku z cytryny. Po wymieszaniu wszystkich składników należy nanieść je na włosy, a po 30 minutach spłukać. Dzięki temu zabiegowi możesz cieszyć się włosami o wspaniałym blasku i odżywieniu. 

  Czy piwo może pozytywnie wpływać na twoją fryzurę?

  Okazuje się, że tak. Piwo może pozytywnie wpływać na włosy, ale raczej nie chodzi tu spożywanie tego trunku. Picie piwa (podobnie jak innych alkoholi) przyczynia się do zwiększonej łamliwości włosa. Dobrym pomysłem jest jednak stosowanie piwnych płukanek. Aby takową wykonać, należy podgrzać pół szklanki piwa razem z wodą (w proporcji 1:2). Następnie należy moczyć włosy przez około 10 minut w tak przygotowanym wyrobie. Ważne jest, aby nie myć następnie włosów, gdyż płukanka powinna wyschnąć w naturalny sposób.
  Piwna płukanka zalecana jest przede wszystkim osobom, które zmagają się z nadmiernym przetłuszczaniem się włosów. 

   

  Wódka dodawana do szamponu 

  Wódka ma niskie pH, dzięki czemu jest składnikiem często dodawanym do kosmetyków. Wiele kobiet dodaje kieliszek wódki do swoich szamponów. Zabieg ten przyczynia się do zwiększenia błyszczenia się włosów, oraz do zrównoważenia pH skóry głowy. Należy jednak być ostrożnym- wódka może także wysuszać. 

   

  Nalewki ziołowe 

  Zbawienne właściwości ziołowych nalewek stosowanych na włosy znane są od bardzo dawna. Jednym z wielu przykładów może być nalewka polecana osobom, które zmagają się z łupieżem. Do wykonania takiej nalewki niezbędne będzie: 10 g pokrzywy, 0,5 litra czystej wódki, oraz 50 g spirytusu salicylowego. Pokrzywę zalać należy wódką, następnie odstawić na okres około 10 dni. Po tym czasie dodać spirytus i odcedzić. Tak powstałym płynem należy nacierać skórę głowy około 2-3 razy w tygodniu.  

   

  Negatywne skutki picia alkoholu dla naszych włosów

  Należy pamiętać, że alkohol spożywany w nadmiernych ilościach przyczynia się do suchości oraz łamliwości włosów. Ponadto wypłukuje on z organizmu między innymi cynk czy kwas foliowy, co negatywnie wpływa na stan naszych włosów. Oczywiście okazjonalne spożywanie napojów alkoholowych nie przyczyni się do nadmiernego ich wypadania. Jednak częste sięganie po nie, może nieść ze sobą negatywne konsekwencje dla naszego zdrowia i urody. Zbawienne właściwości wódki, piwa czy wina wykorzystywać można jednak poprzez nakładanie tych trunków na włosy. 

   

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Wpisz treść komentarza
  Proszę podać swoje imię tutaj