Strona główna ARTYKUŁY Jak pić tequillę?

  Jak pić tequillę?

  122
  0
  Sposoby picia Tequilli
  Sposoby picia Tequilli

  Tequilla jest popularnym alkoholem pochodzącym z Meksyku, i istnieje wiele sposobów, w jakie można ją pić. Oto kilka popularnych metod:

  • Czysta (shot): To jedna z najbardziej popularnych metod spożycia tequilli. Zwykle podaje się ją w małych szklaneczkach zwanych „shotami”. Możesz posypać sobie rękę solą, wypić shot tequilli, a następnie przygryź kawałek limonki. To znane jako „Salt, Tequila, Lime” (Sól, Tequilla, Limonka).
  • Sip and Savor (łagodne sączenie): Niektóre wyższej jakości tequille warto degustować podobnie jak dobrej jakości whisky czy brandy. Małe łyczki pozwalają docenić smak i aromat tequilli. (osobiście nie spotkałem się z taką, którą można się delektować, każda powodowała nieprzyjemny skręt wnętrzności i twarzy, ale kto go tam wie…)
  • Margarita: To popularny koktajl z tequillą. Składa się z tequilli, soku z limonki, likieru pomarańczowego (najczęściej Cointreau lub Triple Sec) oraz syropu cukrowego. Wszystko to jest mieszane z lodem i podawane w osolonymm szklankach.
  drink margarita
  drink margarita
  • Tequila Sunrise: Kolejny popularny koktajl. Składa się z tequilli, soku pomarańczowego i grenadyny, co tworzy efektowny przejściowy gradient kolorów.
  Tequilla Sunrise
  Tequilla Sunrise drink
  • Paloma: To orzeźwiający koktajl z tequillą, sokiem z grejpfruta i lemoniadą gazowaną. Jest podawany z plasterkiem limonki i solą na krawędzi szklanki.
  • Tequila on the Rocks (na lodzie): To po prostu tequilla podawana na kostkach lodu. Możesz dodać kawałek limonki lub pomarańczy dla dodatkowego smaku.
  • Tequila z sokiem lub napojem gazowanym: Tequillę można również mieszać z sokiem pomarańczowym, sokiem żurawinowym, sokiem ananasowym lub napojami gazowanymi, aby stworzyć orzeźwiające drinki.

  Tequilla z solą i limonką, najpopularniejszy sposób picia

  Picie srebrnej tequilli z solą i cytryną jest znane jako „Salt, Tequila, Lime” (Sól, Tequilla, Limonka) i jest popularnym sposobem spożywania tej wysokoprocentowej napoju. Oto kroki, które możesz podjąć:

  • Przygotowanie: Umieść na stole trzy elementy – słoiczek z solą, plasterki limonki i szklanki z tequillą.
  • Posól dłoń: Wymocz jedno zakończenie dłoni w wodzie lub obliż je lekko. Następnie zanurz dłoń w soli, tak aby naładowała się solą na brzegu dłoni. Solona dłoń pomoże wydobyć smak tequilli i złagodzić gorycz alkoholu.
  • Wypij shot tequilli: Trzymając soloną dłoń, weź kieliszek ze srebrną tequillą i wypij go jednym haustem. Upewnij się, że solona dłoń pozostaje wilgotna, aby sól nie spadła.
  • Przygryź limonkę: Natychmiast po wypiciu tequilli, przygryź kawałek limonki. Kwas limonki równoważy smak alkoholu i soli, nadając całemu doświadczeniu smakowemu pewną harmonię.

  Pamiętaj, że picie tequilli w ten sposób jest tradycyjnym zwyczajem i może być wykonywane z różnymi niuansami. Niektórzy mogą również lizać sól z ręki, zamiast posypywać ją na dłoń.

   

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Wpisz treść komentarza
  Proszę podać swoje imię tutaj
  Captcha verification failed!
  Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!