Strona główna BOURBON Jim Beam Devil’s Cut

Jim Beam Devil’s Cut

1603
0
Jim Beam Devil’s Cut
4.2 - 35 głos[y]

Jim Beam Devil’s Cut to aromatyczny 6-letni bourbon, za którego smakiem ma stać sam diabeł. Bierze się to z tego, gdy trunek jest rozlewany do butelek z drewnianej beczki, w niej zostaje pewna część bourbonu – tę część nazywa się właśnie “Devil’s Cut”. Dla porównania ta część destylatu, która wyparowuje z beczek podczas starzenia nazywana jest anielską częścią czy duszą, czyli “Angel’s Share”.

Produkcja whiskey odbywa się w gorzelni Jim Beam w stanie Kentucky.

Jim Beam Devil’s Cut to umiejętne połączenie bourbona z destylatem odzyskanym z beczek. Warto dodać, że proces odzyskiwania bourbona wsiąkniętego w beczki gorzelnia opatentowała. Dzięki temu trunek szczyci się zawartością alkoholu na granicy 45%, do tego posiada głęboki brązowy kolor, a dębowe aromaty są wyraźnie podkreślone dzięki wanilii.

Fani Jima Beama na pewno nie będą tym bourbonem zawiedzeni. Mamy wyraźny aromat beczek, akcenty wanilii i czekolady, w tle przebijają pomarańcze. Smak jest męski i silny – nuty dębu i węgiel drzewny, skórki cytryny i czekolada, na końcu lekkie przełamanie pieprzem. Finiszuje się dość przyjemnie i długo z dominacją dębu i wanilii właśnie.

Bourbon godny polecenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Please enter your name here