Strona główna CYDR Strongbow Apple Ciders

Strongbow Apple Ciders

Zawartość alkoholu 4,5%

Cena 3,59zł

Pojemność 0,33l

3636
2

Strongbow Apple Ciders Green Apple to propozycja na coraz cieplejsze dni oraz próba wykorzystania mody na cydry w Polsce przez Grupę Żywiec – według szacunków ok. 9 milionów Polaków wybiera cydry zamiast piwa, a sprzedaż tego napoju w 2014 roku sięgnęła 10 milionów litrów. Cydr Strongbow od Żywca bez problemu znajdziemy w każdym markecie czy lokalnym sklepie.

Strongbow jest słodki, osobiście dla mnie przesłodzony (czuć, że ta słodkość nie płynie z jabłek, w szczególności, że na etykiecie jest napisane, że napój został dosłodzony syropem glukozowo-fruktozowym, bleh). Dziwić może jego barwa, ponieważ jest ciemnozłota – jest to wynik dodatku karmelu. Wysycenie jest w porządku – jest to cydr delikatnie nagazowany. Producent obiecuje wytrawny finisz, ja go niestety nie odczułam, czułam wyłącznie kwaskowatość i tą podłą słodycz.

W porównaniu do Cydr Lubelski na pewno wypadł lepiej, posiada oczekiwany jabłkowy smak, chociaż nie ukrywam, że miałam problem z dopiciem go. Wszystko przez to, że z każdym łykiem napój stawał się coraz cięższy i nie spełnił swojego zadania – nie był ani lekko pijalny, ani orzeźwiający. Wielki minus za to, że nie jest to naturalny cydr – jego skład nie pozostawia wątpliwości, że za wiele jabłek w nim nie znajdziemy.

Daję mu ocenę 3/5, chociaż nie był jakoś specjalnie wstrętny, ale ze względu na skład więcej go nie kupię.

Strongbow Apple Ciders

Oryginalny cydr Strongbow znajdziemy w Wielkiej Brytanii, produkowany jest przez firmę Bulmers. Jest to najpopularniejszy brytyjski cydr dostępny w ponad 20 krajach. Grupa Żywiec, która zajęła się jego dystrybucją na terenie Polski, chce wykorzystać popularność cydrów w kraju – w sklepach znajdziemy tradycyjny cydr jabłkowy (Green Apple) oraz z dodatkiem aromatu truskawki (Red Berries).

Składniki: sok jabłkowy 25% poddany fermentacji z glukozą, woda, syrop glukozowo-fruktozowy, karmel (barwnik), kwas jabłkowy (regulator kwasowości), dwutlenek węgla, pirosiarczyn potasu (przeciwutleniacz), naturalny aromat.

Wyprodukowano pod nadzorem Strongbow Apple Cider Makers, Amsterdam, Holandia. Dystrybucja: Grupa Żywiec S.A.

Cydr półmusujący, gazowany. Alkohol 4,5%. Butelka 330 ml.

Cydr Strongbow
Cydr Strongbow
cydr lubelski i strongbow
Cydr Lubelski vs Strongbow
Strongbow Green Apple
Strongbow Green Apple – etykieta
3.5/5 - (35 votes)

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!