Strona główna DRINKI Cosmopolitan

Cosmopolitan

zawartość alkoholu

cena

pojemność

3721
0
drink cosmopolitan

Masz w domu shaker i chęć na pysznego, orzeźwiającego drinka? Wyciągnij z barku 40 ml ulubionej wódki, 20 ml Cointreau (mój hit na liście likierów triple sec!), dodaj do tego 10 ml soku z limonki i 10 ml soku żurawinowego, przygotuj lód, dużo lodu i… prawie gotowe! Wszystko wystarczy porządnie wstrząsnąć kilkanaście razy, a potem przelać do schłodzonych kieliszków koktajlowych.

Cosmopolitan jest legendą wśród drinków, a narodził się na początku lat 90-tych w San Franciso. Każdy, kto odwiedza restauracje w jakimkolwiek kraju, widzi w karcie nazwę drinka i wie, czym jest Cosmopolitan. To napój, któy gwarantuje dobry nastrój i przyjemny, słodko-cierpki posmak w gardle. Może być pity szybko lub powoli. Nie kłóci się z owocową gumą do żucia. Za to nie lubi posmaku wypalonych papierosów w ustach. To nie jest drink najwyższej klasy, ale trzeba go pić, jak należy. I co ważne – kiedy wrócisz do domu nocą, zaprawiona nieznaną ilością kieliszków Cosmpolitan, twój mężczyzna nie będzie się gniewał, a raczej uśmiechnie czule. Bo to jest drink kobiet. Seksowny i łagodny. Drink – legenda.

Chcesz wiedzieć, jak jego legenda powstała? Dawno, dawno temu… Żartuję, nie tak dawno, bo w 1998 roku, amerykańska telewizja zaczęła emitować serial “Seks w wielkim mieście”. Fabuła opierała się na książce Candace Bushnell. Jedna z bohaterek serialu, Carrie Bradshaw, nagminnie piła drink Cosmpolitan. Kiedy się o nim mówi lub pisze, cytuje się jej słowa, kiedy to prosiła w barze o “Cheesburger, duże frytki i Cosmopolitan”. Mi takie połączenie nie przeszłoby przez gardło, ale może wśród czytających teraz te słowa, znajduje się wielbicielka takiego zestawu?

Przepis na drink Cosmopolitan

drink cosmopolitanSkładniki:

Przygotowanie: Do shakera wrzucamy kostki lodu i dolewamy wszystkie składniki. Wstrząsamy i przelewamy do kieliszka koktajlowego. Ozdabiamy plastrem limonki lub pomarańczy.

4.6/5 - (8 votes)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj