Strona główna DRINKI Czarny Rosjanin, przepis na drink

Czarny Rosjanin, przepis na drink

2386
0
czarny-rosjanin

Czarny Rosjanin, w przeciwieństwie do Białego Rosjanina, cechuje się innymi kolorami. Jak sama nazwa wskazuje, drink jest ciemny i nie zawiera dodatku mleka czy śmietanki. Ponadto, czarny drink jest mocniejszy, ponieważ przeważa w nim wódka, gdy biały drink ma składniki w tych samych proporcjach. Ale tutaj uwaga, proporcje zależą też od przyrządzającego i może on je dowolnie zmieniać pod swój smak.

Skąd pochodzi drink Czarny Rosjanin?

 • Drink został wymyślony w latach 40-50 XX wieku i podobno miał być ulubionym koktajlem autora “Płonącego krzewu”, Jamesa Jonesa. Czarny Rosjanin to w zasadzie Brudny Rosjanin bez śmietany. Brak śmietany zdecydowanie ułatwia przygotowanie, co jest plusem.
 • Wódka, główny składnik, ma swoje korzenie w Polsce i Rosji. Jest to napój, który ewoluował od czasów, kiedy był używany głównie w celach leczniczych.
 • Kahlúa, popularny likier kawowy, pochodzi z Meksyku. Produkt ten jest zrobiony z rumu, kawy i cukru trzcinowego, a jego historia sięga 1936 roku.

W smaku Czarny Rosjanin jest przepyszny. Likier kawowy zachwyca swą słodkością i idealnie maskuje smak wódki. Jest to więc propozycja dla tych, którzy szukają porządniejszego wzmocnienia, a i też chcą by to “kopnięcie” szło w parze z dobrym smakiem.

Składniki drinku:

 • Wódka – 50 ml
 • Likier kawowy (np. Kahlúa) – 20 ml
 • Kostki lodu
 • Cytryna (opcjonalnie) – do dekoracji

Instrukcje przygotowania drinku Czarny Rosjanin:

 1. Do szklanki typu Old Fashioned dodaj kilka kostek lodu.
 2. Nalej 50 ml wódki.
 3. Dodaj 20 ml likieru kawowego.
 4. Delikatnie zamieszaj.
 5. Jeśli chcesz, możesz dodać plaster cytryny na brzegu szklanki dla dekoracji.

Czarnego Ruska można z powodzeniem podawać w wersji mini, czyli rozlewając do kieliszków i spożywając na raz jak tradycyjnego shota.

Drink Czarny Rosjanin
Drink Czarny Rosjanin

Zobacz przepisy na inne pyszne drinki

4.7/5 - (8 votes)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!