Strona główna DRINKI Czarny Rosjanin

Czarny Rosjanin

963
0
czarny-rosjanin
Czarny Rosjanin
4.7 - 7 głos[y]

Czarny Rosjanin, w przeciwieństwie do Białego Rosjanina, cechuje się innymi kolorami. Jak sama nazwa wskazuje, drink jest ciemny i nie zawiera dodatku mleka czy śmietanki. Ponadto, czarny drink jest mocniejszy, ponieważ przeważa w nim wódka, gdy biały drink ma składniki w tych samych proporcjach. Ale tutaj uwaga, proporcje zależą też od przyrządzającego i może on je dowolnie zmieniać pod swój smak.

Drink Black Russian został po raz pierwszy przyrządzony przez barmana Gustave Topsa w hotelu w Brukselii w 1950 roku. Drink ten był spersonalizowanym drinkiem przyrządzonym specjalnie dla amerykańskiej ambasador Perle Mesty.

W smaku Czarny Rosjanin jest przepyszny. Likier kawowy zachwyca swą słodkością i idealnie maskuje smak wódki. Jest to więc propozycja dla tych, którzy szukają porządniejszego wzmocnienia, a i też chcą by to „kopnięcie” szło w parze z dobrym smakiem.

Składniki:

  • 50 ml wódki
  • 20 ml likieru kawowego
  • lód

Przygotowanie: Wszystko razem dokładnie mieszamy, dodajemy lód i podajemy.

Czarnego Ruska można z powodzeniem podawać w wersji mini, czyli rozlewając do kieliszków i spożywając na raz jak tradycyjnego shota.

Drink Czarny Rosjanin
Drink Czarny Rosjanin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Please enter your name here