Strona główna DRINKI Pina colada

Pina colada

zawartość alkoholu

cena

pojemność

4777
0

Pina Colada jest przepyszna i aż mnie trzęsie, jak pomyślę, że mogłabym właśnie pić ten kokosowo-ananasowy soczek z dodatkiem rumu, a tego nie robię! Nie ma lepszego drinka dla kobiety, która ma ochotę na coś alkoholowego i słodkiego. Ten drink z Puerto Rico doskonale komponuje się z sernikiem. To jest mój stały zestaw, jeśli tylko go zamawiam w lokalu. Zdarza mi się też robić go w domu. Jest banalny w przyrządzeniu, wystarczy mieć wszystkie składniki, czyli: mleczko kokosowe, rum, sok ananasowy i blender.

Ja osobiście uwielbiam ten koktajl na bazie jasnego rumu, ale znam wielbicielki połączenia z rumem ciemnym. Jakby nie było – kilka składników, a jaka rozkosz dla podniebienia! Niemniej Pinacolada wypijana w towarzystwie koleżanek lub mężczyzny – adoratora, zyskuje na smaku zdecydowanie.

Okazuje się, że kobiety mogły oblizywać usta, pijąc go, już w latach 60-tych. Wszystko dzięki jednemu mężczyźnie. Stworzył go niepozorny Don Ramon Portas Mingot. Stało się to dokładnie w 1963 roku i wtedy też koktajl został uznany za narodowy drink portorykański. W mieście San Juan ma nawet swoją pamiątkową tablicę. A Don Ramon? Aż chciałoby się zapytać: gdzie jego tablica? Cóż. Być może jej nie ma. Ale jedno jest pewne. Ten mężczyzna musiał kochać kobiety.

Jeśli zrobiłam Ci chęć na tego drinka, a akurat koktajlu napić się nie możesz, przesłuchaj sobie kawałek z 1979 roku “The Pina Colada Song” Ruperta Holmse’a. Przynajmniej tyle. Uśmiechniesz się.

Drink Pina Colada

Składniki:

  • 30 ml biały rum
  • 30 ml mleczko kokosowe
  • 90 ml sok ananasowy
  • kostki lodu lub lód kruszony

Przygotowanie: Wszystkie składniki wrzucamy do shakera, mieszamy. Przelewamy potem do szklanki, dodając kilka kostek lodu. Można przyozdobić plasterkiem pomarańczy lub ananasa.

3.7/5 - (36 votes)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj