Strona główna GIN J. A. Baczewski Dry Gin

J. A. Baczewski Dry Gin

Zawartość alkoholu

Cena

Pojemność

4563
6

Moje pierwsze podejście do tego alkoholu było niestety niezbyt zadowalające. Wypite wieczorem 2×50 ml, pierwszy czysty jedynie na kostkach lodu; drugi, już ze spritem. Rano ta niewielka ilość była zbyt dobrze wyczuwalna w skutkach. Pierwszą rzeczą, którą obwiniałem za ten stan była zawartość alkoholu – w tym przypadku 43,5%. Sporo. I to właśnie odstraszało mnie, zanim spróbowałem kolejny raz.

Drugi raz był zdecydowanie lepszy – wyrazisty smak, zdecydowanie podkreślony nutą jałowca. Moc alkoholu – cały czas daje o sobie znać (dziwne, gdyby nie).

Generalnie – warto spróbować tego ginu. Chociażby z czystej ciekawości. A jeśli nie z ciekawości to dlatego, że marka J.A.Baczewski powróciła po 72 latach emigracji i znów obecna jest w Polsce. Dodatkowo, Dry Gin J.A.Baczewski otrzymał Złoty Medal World Spirits Awards 2014.

gin1
Na etykiecie znajdziemy dokładny opis (zarówno po polsku, jak i angielsku). Oto on:

Produkowany jest na bazie trzykrotnie destylowanego spirytusu ziemniaczanego z dodatkiem starannie wyselekcjonowanej mieszkanki składników – jagód jałowca, kolendry, anyżu imbiru i kopru oraz skórki cytrynowej i pomarańczowej. Najczęściej  serwowany jest na kostkach lodu lub z tonikiem. Jednak najlepiej smakuje z wermutem, w klasycznym koktajlu martini dry.

gin2

 

0/5 (0 Reviews)

6 KOMENTARZE

  1. Bardzo dobry gin w typie london dry. Wyraźny, ale jednocześnie gorzki smak, bez zbytniego zapachu wódki. Idealny z tonikiem lub martiny dry. Cena ok. 58 PLN bardzo atrakcyjna.

  2. Ostry jałowcowy smak powoduje, że nadaje się tylko do toniku. Żałuję… Dla mających „problem dnia następnego” – idealne rozwiązanie.

  3. Jeszcze nie pilem ale moc zacheca. Czaje sie na niego od dluzszego czasu. Nic to wymecze dzisiaj tego zoltego stocka i jutro pojdzie bqczewski na tapete

  4. Z trójki ginów znajdujących się na podobnej półce cenowej: czyli Gordons, Beefeater i Baczewski. To w mojej opinii najlepszy jest Baczewski, później Beefeater(niewiele brakuje, ale jednak) na końcu Gordons. Baczewski Gin jest bez wątpienia najlepszy pod względem spirytusu/alkoholu, który jest podstawą ginu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!