Strona główna LIKIER Baileys Irish Cream

Baileys Irish Cream

zawartość alkoholu

cena

pojemność

6494
1

Baileys Irish Cream to likier kakaowo-waniliowy produkowany w Irlandii. Bazą tego likieru jest irlandzka whiskey, która została połączona ze śmietanką, ziarnami kakaowca, wanilią i karmelem. Co ciekawe, mleko będące podstawą śmietanki, pochodzi od specjalnie wyselekcjonowanych krów z farm irlandzkich. Natomiast whiskey jest trzykrotnie destylowana, a pochodzi z destylarni w Bushmills, która jest najstarszą irlandzką destylarnią i ma już czterysta lat. Pierwszy Baileys trafił na rynek w roku 1974 i likier dość szybko zaskarbił sobie wielu fanów na całym świecie.

To bardzo ciekawe połączenie smaku whiskey i śmietanki. Likier jest słodki, ale pewnie ze względu na whiskey, nie jest wcale mdły. Pije się go gładko i z wielką przyjemnością, aczkolwiek pewnie głównie panie będą zwolenniczkami tego smaku.

Baileys Irish Cream fantastycznie smakuje sam, ale także jako dodatek do lodów lub do kawy. Trzeba pamiętać, że zmieszanie tego likieru z cytrusami powoduje ścięcie kazeiny zawartej w śmietance.

3.9/5 - (58 votes)

1 KOMENTARZ

  1. Szybki sposób na ten likier domowym sposobem: mieszamy masę krówkową z puszki do kupienia w niemal każdym sklepie z 0,5l wódki, dolewamy śmietanki tortowej (aby zmniejszyć odczucie spirytusowe, wg uznania) i voila.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj