Strona główna LIKIER Krówka Mleczna

Krówka Mleczna

Zawartość alkoholu

Cena

Pojemność

8477
1

Talka Krówka Mleczna od Polmos Bielsko-Biała to nic innego jak kremowy likier mleczny z toffi. Kupiłam ten trunek na spróbowanie, bo nie ukrywam – jestem wielką miłośniczką cukierków krówek (właściwie inne mogą dla mnie nie istnieć) i ciekawa byłam, czy tą miłość odnajdę również w tym likierze. Niestety nie odnalazłam, ale i tak likier ma we mnie swoją fankę.

Na pewno wzrok przyciągnie ciapkowata butelka, która wyróżnia się na półce sklepowej. Butelka nie pozostawia żadnych złudzeń – od razu wiadomo, że skrywa ona produkt mleczny. Zapach również jest typowo mleczny z delikatnie zarysowaną nutą karmelu. Konsystencja kremowa, kolor beżowy, przywodzący na myśl inne likiery na bazie kremowej śmietanki. Smak… nie przypomina niestety ubóstwianych krówek-ciągutek, ale raczej inne konkurencyjne likiery. Bardziej jest to mleko czy śmietanka, niż wyraźne toffi. Co nie znaczy, że od razu likier ten należy dyskredytować – mi zasmakował, ponieważ lubię wszelkie baileysy czy sheridany i w tej kategorii należy ten likier oceniać.

Kupiłam tzw. małpkę o pojemności 200 ml, którą potem z błogością na jakiejś tam imprezie pociągałam z gwinta, gdy towarzystwo oddawało się jakimś łiskaczom… Ale to ja miałam najbardziej błogą minę, która w końcu towarzyszy zainteresowała i co rusz ktoś mi butelkę z rąk wyciągał, żeby chociaż powąchać czy sprawdzić, czy aby ja tam nie mam czegoś mocniejszego.

Likier mleczny na pewno jest słodki (na szczęście nie mdląco-słodki), przez to może wydawać się, że jest dedykowany głównie kobietom. Ale co dziwne – to panowie wyczuwali w nim nutkę Werther’s Original i zachwyceni deklarowali się, że jak tylko będą w Tesco, to ten trunek zakupią. Wiadomo, smak dzieciństwa przyciągnie każdego : -)

Jak to ktoś już skomentował: Krówka Mleczna to likier, który MUUUUUUsisz spróbować : -)

Moc 17% alk.

krówka mleczna likier

talka krówka mleczna

0/5 (0 Reviews)

1 KOMENTARZ

  1. Witam. Ten likier jest do d….y. jedynie ze dobrze lupie po mozgownicy. Czuc alko dosc mocno. No i jest nie smietankowy ani nie tofi ale taki ala czekoladowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!