Strona główna LIKIER Likier jajeczny Advocaat

Likier jajeczny Advocaat

zawartość alkoholu

cena

pojemność

2017
0

Likier jajeczny Advocaat jest bodajże najbardziej popularnym likierem polskim. Może bierze się to z faktu, iż w czasach PRL’u wielu naszych rodaków produkowało ten likier jajeczny na własne potrzeby, gdyż oferta napojów alkoholowych była dość mizerna. Nie wiadomo, ale faktem jest, że mimo pojawienia się naprawdę smacznych i wyjątkowych w smaku likierów na naszym rynku, to i tak Advocaat vel Advokat cieszy się ogromną popularnością.

Ten rodzaj likieru jajecznego jest podobno robiony ze świeżych żółtek kurzych jaj (pewnie kurki klatkowe dają owe jajeczka), wanilii podobno sprowadzanej z samego Madagaskaru, jakiejś nieokreślonej brandy (trudno ocenić, co oznacza, iż to brandy aromatyczna) oraz spirytusu. Wygląda na to, że skład to same naturalne składniki, więc i sam likier powinien być w smaku bardzo naturalny.

Może i tak jest, natomiast ja chyba nie jestem zwolenniczką jajek w alkoholu. Całość jest dla mnie zbyt ciężka, taka strasznie toporna i uporczywie jajeczna. Jajka lubię, ale zdecydowanie w innej postaci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Please enter your name here