Strona główna LIKIER Malibu Caribbean Rum with Coconut

Malibu Caribbean Rum with Coconut

Zawartość alkoholu

Cena

Pojemność

1805
2
malibu

Nawet nie musisz odkręcać butelki. Nawet nie musisz jej brać do ręki. Wystarczy spojrzeć. Na tę palmę płonącą, na tę butlę bielą oślepiającą. I już jesteś zgubiona. Już tęsknisz do tych dżungli zielonych, do tych oceanów błękitnych. Już widzisz wynurzającego się z wody półnagiego tubylca o egzotycznej urodzie, ściekające kropelki wody po jego wyrzeźbionym ciele podkreślają grę mięśni…  I nagle dostajesz kokosem w łeb. Budzisz się. Jesteś w Polsce, szarej, brudnej Polsce. Ale i tak tropikalny obraz pozostaje wypalony w mózgu i ilekroć Malibu zobaczysz na sklepowej półce, to tak, jakbyś mówiła: „Cześć, przystojniaku. Mamusia wróciła”.

Co w tym likierze jest takiego wyjątkowego? Co sprawia, że nawet pomarszczona babcia zamienia się w chichoczącą panienkę z wypiekami na twarzy, ilekroć Malibu posmakuje? Czy to ten kokos? Czy to ta słodycz? Czy zawartość alkoholu?

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć. Moim zdaniem na sukces tego likieru kokosowego złożyło się wiele czynników, w tym również sama tradycja produkcji tego likieru i sam marketing. Nie zmienia to faktu, że malibu kokosowe to jeden z najznakomitszych likierów premium, które osiągnęło sukces w skali międzynarodowej.

Malibu Caribbean Rum with Coconut to likier kokosowy sięgający tradycją połowy XVII wieku. To właśnie wtedy na Barbados na Morzu Karaibskim zaczęto produkować rum z melasy (produkt uboczny przy przeróbce trzciny cukrowej). Początki napoju alkoholowego z kokosem datowane są na 1893 rok, kiedy to bracia Stades do karaibskiego rumu dodali ekstrakt z orzecha kokosowego.

Właściwie nie trzeba opisywać, jak samo Malibu wygląda i jak smakuje, bo każdy choć raz w życiu go spróbował lub spróbował jego odpowiednika, bo może cena malibu nie jest dość wygórowana, ale na rynku wiele jest zamienników, które posiadają również ten charakterystyczny kokosowy smak. Za Malibu trzeba zapłacić w standardowej sprzedaży to około 40 zł za butelkę 0,5 l, gdy na przykład Canari kosztuje 12 zł, nie wspominając, że można zrobić domowy likier kokosowy znacznie po kosztach i dopasowując składniki idealnie pod własny smak (słodsze czy bardziej kokosowo intensywne).

Malibu Caribbean Rum with Coconut najczęściej pite jest z mlekiem jako koktajl. Można też pić z colą albo w wersji słodkawych drinków, które są obecne w karcie każdego pubu, jak drink Pina Colada czy jego odmiana Blue Havaii Colada, Malibu Funky, czy mniej znana Gertruda na bazie wódki gruszkowej.

Z racji swojego kokosowego smaku, najczęściej sięgają po niego panie i to on dzierżony jest w rękach podczas lejdisowskich posiadówek.

Smakowe odmiany Malibu:

0/5 (0 Reviews)

2 KOMENTARZE

  1. mój ulubiony likier 🙂 próbowałam wielu tańszych odpowiedników ale żaden smakiem nie dorównał. Dla mnie nie jest ani za słodki ani za mdły, a po otwarciu tak zabójczo pachnie wodą kokosową, że szok.

  2. po pierwsze nie jest to rum jak go się przedstawia tylko likier po drugie aromat kokosowy jest syntetyczny, więc mamy doczynienia z czymś co należy unikać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!