Strona główna PIWO Alcoholica

Alcoholica

zawartość alkoholu

cena

pojemność

2300
3

Do tego piwa podszedłem sceptycznie, bo często zdarza się, że za humorystyczną etykietą kryje się słabej jakości produkt. W tym przypadku było jednak inaczej, ale po kolei.

Alcoholica Beer’em All to lager wyprodukowany przez Browar Staropolski mający siedzibę w Zduńskiej Woli. Posiada 5,7% alkoholu, 12% ekstraktu i jest niefiltrowany, co powoduje, że na dnie puszki może osadzać się delikatny osad z drożdży (jeśli ktoś zajrzy na dno puszki:)). Co ciekawe, Alcoholica to piwo sygnowane przez zespół muzyczny grający covery Metalliki.

Przechodząc do części degustacyjnej, piwo Alcoholica jest bardzo jasne, piana ładnie osadza się na szklance i utrzymuje swą strukturę względnie długo. Niewielka goryczka, lekki posmak słodkawego karmelu.

Podsumowując, całkiem zgrabny lager na gorące dni, raczej do zaspakajania pragnienia niż degustacji. Plus za sentyment do gatunku muzycznego pojawiający się dzięki czarnej puszce.

alcoholica piwo

3 KOMENTARZE

  1. Alcoholica to piwo całkiem spoko (ocena 3/5). Na tle innych muzycznych piwnych reprezentantów wypada bardzo dobrze – taki karmelowo-chlebno-kartonowy lagerek, chociaż szybko wygazujący się. Dotąd najgorszym “muzycznym” dla mnie piwem jest Iron Maiden.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Please enter your name here