Strona główna PIWO Corona Extra

Corona Extra

Zawartość alkoholu

Cena

Pojemność

49857
10

Corona Extra to piwo typu pilsner o dość bladym, ale klarownym złocistym kolorze, które przyciąga słodkawym aromatem i delikatnym cytrusowym smakiem. Jedno z najlepiej sprzedających się piw na świecie – doceniane w ponad 150 krajach. Wytworzone po raz pierwszy w 1925 roku przez Cervecería Modelo w Mexico City. Do tej pory produkowane jest wyłącznie w Meksyku przez Cervecería Modelo właśnie (dystrybucja krajowa) oraz Constellation Brands (eksport).

Corona Extra wyróżnia się ledwo wyczuwalną goryczką oraz delikatnym kukurydzianym posmakiem. To, co przyciąga uwagę, to przejrzystość i spójność samego piwa. Piana nie występuje prawie w ogóle, ale jak potraktujemy to piwo jako shandy, to piana nie jest tu żadnym wyznacznikiem.

Piwo dedykowanym głównie osobom młodym (target widoczny m.in. w reklamach telewizyjnych, gdzie to młodzi ludzie wylegują się na plażowych leżakach, dzierżąc to piwo w rękach). Szczególnie pite podczas większych imprez oraz wieczorów w klubach.

Doskonałe na upały – gasi pragnienie; w połączeniu z wciśniętą limonką lub cytryną w szyjkę butelki, jest przyjemnym napojem orzeźwiającym.

Piwo Corona Extra dostępne jest w różnych wariantach opakowań i pojemnościach.

Ważna informacja: piwo Corona Extra zawiera mniej glutenu niż inne piwa i dlatego jest rekomendowane osobom ze stwierdzoną nietolerancją glutenu (celiaka, SIBOS). Jednakże produkowane jest z jęczmienia słodowego, dlatego też nie jest to całkowicie piwo bezglutenowe.

Zawartość: słód jęczmienny, ryż i/lub kukurydza, chmiel, drożdże, przeciwutleniacze (kwas askorbinowy), stabilizator (glikol propylenowy).

0/5 (0 Reviews)

10 KOMENTARZE

  • Dobra, wybaczcie mi bardzo proszę, pośpieszyłem się. Corona rzeczywiście ma poniżej 10ppm glutenu, dlatego może byc spożywana przez celiaktykow.

   • Ten artykuł wyklucza sam siebie…
    Rekomendowany dla osób z cieliakią, ale piwo nie jest całkowicie bezglutenowy
    Skoro nie jest całkowicie bezglutenowy to nie jest rekomendowany dla osób z celiakią
    Nie piszcie bzdur

 1. Jak zwykle w naszym kraju nic nie może być normalne. Same złodziejstwa i oszustwa. Kupiłem sobie dziś sześciopaka. To już nie jest piwo tylko szczy..y. Jakiś czas temu piłem je będąc w USA. Te nasze to jak płyn do naczyń lub piwo z biedronki za 1,29zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!