Strona główna PIWO Dziko Wiśnio

Dziko Wiśnio

Zawartość alkoholu

Cena

Pojemność

1154
0

Dziko Wiśnio to jasne piwo z dodatkiem soku wiśniowego produkowane przez Smaki Podhala.

Barwa przyjemnie czerwona, dająca miłą poświatę. Piana różowawa kompletnie nietrwała. W zapachu wyczuwalne owoce wiśni, ale bardziej w postaci konfitury. W smaku również wiśnie wyczuwalne, niestety na tyle mocno, że całkowicie zdominowały zmysły. Delikatnie można było wyczuć kwasotę – taką próbę przełamania wiśniowego posmaku. Piwo niezbyt słodkie, nie muliło. Przyjemnie pijalne, ale prędzej dedykowane osobom gustującym w piwach z dużą ilością soku.

Jak na piwo wiśniowe niestety bliżej mu do soku niżeli samego piwa. Zauważyłam jednak, że jest to domeną rodzimych piw, że każde piwo smakowe ma więcej tego soku, a goryczka jest kompletnie niewyczuwalna. W pamięci mam piwo Richard z Brna, które również było wiśniowe, ale zdecydowanie smak piwa był wyczuwalny, miłą goryczką finiszowało, a na dnie kufla fantazyjnie zostały wrzucone dwa owoce wiśni. No po prostu kunszt piwowarski.

Moja ocena 3/5, chociaż piwo nie było niesmaczne, jednakże ja w takich mocnych sokowych mieszankach nie gustuję + brakowało w tym piwie piwa 🙂

dziko wiśnio

 

piwo dziko wiśnio

0/5 (0 Reviews)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!