Strona główna PIWO Fortuna Miodowe Ciemne

Fortuna Miodowe Ciemne

923
0

Piwo Fortuna Miodowe Ciemne z browaru z Miłosławia to bardzo interesujące zestawienie piwa ciemnego słodowego i miodowego. Jest piwem dolnej fermentacji, dość długo leżakującym. Receptura zawiera zarówno słód karmelowy, który jest palony w browarze, jak i naturalny lipowy miód. Piwo zachwyca przede wszystkim niezwykle głębokim burgundowym kolorem, wpadającym wręcz w czerń. Piana jest raczej zbita i ma kolor ciemnego kremu. A smak?

Na pewno puryści piwni, którzy szczególnie cenią gorycz w piwie, nie będą zachwyceni, ale Fortuna Miodowe Ciemne ma szansę podbić podniebienia pań, które powinny się rozsmakować w karmelowych nutach i przede wszystkim w słodyczy miodu. Czasami w tle wyczuwa się lekką kwasowość (nie zawsze, pewnie zależy od danej partii piwa). Goryczka jest też raczej dość dobrze wyczuwalna, szczególnie gdy piwo jest mocno schłodzone.

Piwo to dobrze się pije samodzielnie, ale także świetnie się komponuje z ostrymi potrawami oraz mięsami. Wydaje się, że Fortuna Miodowe Ciemne to kolejne bardzo udane piwo z browaru z Miłosławia, które zagościło na naszych stołach.

Zapoznaj się również z opiniami o:

4.2/5 - (9 votes)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!