Strona główna PIWO Fortuna Śliwkowa

Fortuna Śliwkowa

Zawartość alkoholu

Cena

Pojemność

1201
3

Fortuna Śliwkowa to ciemne i smakowe piwo dolnej fermentacji, długo leżakowane, warzone w tradycyjnych kadziach. Zawiera palony słód i naturalny sok z dojrzałych śliwek, dzięki czemu zyskuje rubinową barwę. Producent wskazuje, że w piwie wyczuwalne są również akcenty madery i rodzynek.

Piwo śliwkowe posiada pęcherzykowatą pianę z różowym odcieniu, która jednak szybko osiada, by całkowicie zniknąć. Należy je podawać w pokalu (zgrabna szklanka na nóżce).

Jeśli chodzi o sam smak, śliwki są wyczuwalne, jednakże nie narzucają się swoją obecnością, dzięki czemu wprawni piwosze wyczują inne nuty, które wskazuje producent na etykiecie. Nie jest to jednak piwo przesłodzone, ponieważ kwasowatość piwa jest przełamana przyjemną słodyczą owoców, a w ostateczności pojawia się przyjemna goryczka.

Jest to na pewno piwo delikatne, niektórzy określają je mianem deserowego.

Zapoznaj się również z opiniami o:

fortuna-sliwkowa
Fortuna o smaku śliwki
0/5 (0 Reviews)

3 KOMENTARZE

  1. Piwo, które smakuje jak mirabelka, jabłko czy śliwka piwem nie jest. To raczej napój owocowy z dodatkiem piwa. Tak samo jak Golden Rum nie jest rumem tak fortuna śliwkowa nie jest piwem

  2. Kiedyś też uważałam, że jak piwo to tylko z goryczką, bez soku i nie żadne strongi. Ale obecnie żołądek już nie ten i czasem się dopomina o takie lajtowe piwo, gdzie tego piwa jest 40%… dla smaczku i oddechu od np. Polskiego Chmielu 😛

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!