Strona główna PIWO Fortuna Wiśniowa

Fortuna Wiśniowa

1242
2

Fortuna Wiśniowa to smakowe piwo z browaru Fortuna, który ma w swoim repertuarze całkiem dobre piwa. Tym razem jest trochę inaczej.

Kolor prezentuje się całkiem fajnie, trochę jak solidny sok wiśniowy, chociaż przydałoby się więcej głębi w tym kolorze. Zapach to chyba największy atut tego piwa. Pachnie takimi dojrzałymi wiśniami, a tle pojawiają się motywy migdałowe, a raczej pestkowe. W sumie aromat bardzo ciekawy i zachęcający do spróbowania tego piwa.

No i niestety, na tym się kończą moje zachwyty, ponieważ sam smak Fortuny Wiśniowej, delikatnie mówiąc, nie powala. Takie niefortunne (nomen omen) połączenie soczku wiśniowego z kompotem wiśniowym. Nut piwnych jakoś nie wyczułam. Jak dla mnie, to też jest zdecydowanie za słodkie, w takim mdłym wydaniu tejże słodkości. Goryczka pestkowa jest w zasadzie jakimś wspomnieniem, również kwasowość gdzieś w tle jedynie majaczy.

Ogólnie, to wypić się da, ale zachwycić się tym piwem nie sposób, chociaż pewnie jacyś amatorzy tego smaku się znajdą. Jednak zdecydowanie wolę Fortunę Miodową Ciemną.

Zapoznaj się również z opiniami o:

3.2/5 - (8 votes)

2 KOMENTARZE

  1. Mnie się w końcu udało trafić na dobre piwo wiśniowe… w Czechach 😀 Naprawdę było to piwo, bo pierwsze co było wyczuwalne to charakterystyczna goryczka i “zielskość” chmielu, aromat wiśni tylko się unosił, mile drażnił nozdrza i finiszował lekko na języku 😉 Do tego na dno kufla wrzucone 2 wiśnie… Po prostu dzięki temu wiem, że polskie smakowe piwa nie umywają się do czeskich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!