Strona główna PIWO Iron Maiden Trooper

Iron Maiden Trooper

Zawartość alkoholu

Cena

Pojemność

1523
0

Piwo Trooper pojawiło się na rynku w roku 2013 i jest efektem współpracy wokalisty heavymetalowego zespołu Iron Maiden – Bruce’a Dickinsona z brytyjskim browarem Robinsons Brewery. Jest to piwo górnej fermentacji w stylu klasyczne jasne Ale z zawartością alkoholu 4,7%, w którym zastosowano chmiele Goldings, Bobek, Cascade. Nazwa nawiązuje do tytułu piosenki z albumu „Piece of Mind” (1983).

Piwo od momentu premiery sprzedało się w nakładzie ponad 10,5 mln sztuk. Powstała również druga edycja piwa w 2015 roku – Tropper 666 z zawartością alkoholu 6,66%.

A teraz o samym piwie. Wiadomo, że sięgnęłam po nie, bo i zespół znam i słucham, więc znalazłam się po prostu w jego targecie. I muszę przyznać, że wolałabym jednak zostać ich niemą słuchaczką niż piwoszką-degustatorką, która teraz ma zabrać głos. Otóż zawiodłam się. Naprawdę. I tego piwa nie wybroni nawet ciekawa etykieta i sam fakt, że „o mój Boże, toć to Iron Maiden!!!”.

Wchodzi wprawdzie gładko, ale po pewnym czasie pojawia się coś odrzucającego, jakby palona słoma wzmocniona chamskim alkoholem. Niby ma się odczuwać jakąś wytrawność na końcu, a piwo ma orzeźwiać lekko owocowym i łagodnym smakiem. Ja tego nie odczułam.

Piwo jest przede wszystkim słodowe, też jakiś karmel, potem przychodzi goryczka wzmocniona lekką kwaskowatością. I właściwie tyle. No, może też pojawiła się delikatna metaliczność, ale w końcu to piwo od zespołu metalowego, co nie?

Piwo Trooper od Iron Maiden jest umiarkowane w smaku i za gładkie. Brakowało mi po prostu mocnego jebnięcia znanego z piosenek Ironów.

Słabo, panowie. Moja ocena 2/5. Siła tego piwa tkwi tylko w marketingu. Jak dla mnie jednorazowa przygoda degustacyjna.

Ciekawostka: Pod koniec 2016 roku zespół zamierza wydać drugie swoje piwo sygnowane nazwą Iron Maiden. Nic dziwnego, ponieważ zaledwie kilka tygodni od premiery Troopera, to piwo stało się najdynamiczniej sprzedającym się piwem browaru Robinsons (milion wyprodukowanych butelek w 8 tygodni!), a obecnie stanowi 50% przychodów browaru.

0/5 (0 Reviews)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!