Strona główna PIWO Komes Podwójny Ciemny

Komes Podwójny Ciemny

609
0

Komes Podwójny Ciemny to kolejne piwo z browaru Fortuna z Miłosławia, tzw. dubbel. Piwo  dość mocne, z górnej fermentacji, fermentowane drożdżami w otwartych kadziach. Ciekawostką jest fakt, że piwo poddane zostaje powtórnej fermentacji już w butelce, co sprawia iż z czasem nabiera bardziej wytrawnych smaków. Barwa Komesa Podwójnego Ciemnego jest ciemnobursztynowa. Aromaty nie są zbyt obfite. Czuje się trochę drożdże, słód, w oddali gdzieś tam pojawia się śliwka.

Komes Podwójny Ciemny smakuje dziwnie. Przede wszystkim przebija się kwaśność. Podobno to cecha charakterystyczna dla tego typu piwa, ale mnie właśnie owa kwasowość trochę odrzuciła. Piwo przy tym jest dość wytrawne i wyraziste w smaku. Trochę czuje się jakieś nuty śliwkowe, ale całość generalnie nie zachwyca.

Komesa da się wypić, ale z pewnością to nie jest piwo, do którego będę wracać. Jednak zbytnia kwasowość w piwie mnie nie przekonuje. Chyba, że jednak trzeba poczekać te osiemnaście miesięcy, aż Komes nabierze właściwego smaku.

3.7/5 - (8 votes)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!