Strona główna PIWO Kozel Cerny

Kozel Cerny

zawartość alkoholu

cena

pojemność

12434
4

Kozel cerny, to piwo oczywiście pochodzące od naszych południowych sąsiadów, czyli Czechów, którzy przede wszystkim słyną z piw jasnych. Kozel, czyli Kozioł jest jednak piwem ciemnym, ale nie oznacza to, że złym. Okazuje się, że choć Czesi piwa ciemnego piją mało, to na jego produkcji się znają. To taki ciemny, europejski lager z dolnej fermentacji. Ciekawa kombinacja jasnego słodu jęczmiennego, bawarskiego, palonego i karmelowego, z wyciągiem z szyszek chmielowych oraz chmielu, z dodatkiem (szkoda) cukru.

Kozel cerny charakteryzuje się dość niskim poziomem alkoholu. To jedynie 3,8%, więc dla osób spragnionych mocniejszych wrażeń, piwo może się okazać zbyt lekkie. Faktem jest, że piwa ciemne z reguły maja wyższą moc, która niejako nawet podkreśla walory piwa, ale z drugiej strony na rynku jest też dostępne ciemne piwo Karmi, które ma moc iście symboliczną.

Jaki więc jest Kozel cerny? Po pierwsze, ładnie ciemnobrązowy ze śliczną beżową pianą. Po drugie, bardzo delikatny, co może być zarówno plusem, jak i minusem. Na pewno spodoba się ten koziołek osobom nie gustującym na co dzień w piwnych goryczkach, natomiast dla smakoszy piwnych może się okazać trochę za mało wyrazista.

4 KOMENTARZE

  1. Uwielbiam. Dla mnie w piwie dominuje czekolada i parzona kawa. Moze jest odrobinę deserowe, ale w mojej ocenie zasługuje na ocenę 4.5/5

  2. Dziwne że w Polsce ten browar obrósł w miano jakiegoś piwa premium, dla smakoszy, w Czechach za 2 litry w plastiku płacimy 29 koron, czyli około 5 zł i jest tam głównie pite przez żuli.

  3. Z tym piwem coś jest nie tak, dwa miesiące temu kupiłem i było super smak piwa jaki pamiętałem z dawnych lat. Teraz w czerwcu skusiłem się w Tesco na. Czarnego kozła i bardzo byłem zdziwiony
    1 pianka jak w coca coli pojawia się i znika
    2 w smaku wyraźnie czuć limonkę co w tym piwie nie powinno mieć miejsca
    Jedynie kolor piwa i istniejącą przez chwilę pianka pokazywały że jest to ciemne piwo 😕

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Please enter your name here