Strona główna PIWO Lech Premium

Lech Premium

Zawartość alkoholu

Cena

Pojemność

2643
2

Lech Premium to jasne piwo, którego przedstawiać nie trzeba. Piwo jest produkowane przez browar Lech Browary Wielkopolskie należący do Kompanii Piwowarskiej.

W składzie odnajdziemy naturalne składniki, czyli tradycyjnie chmiel (aromatyczny i goryczkowaty), słód jęczmienny, drożdże piwowarskie oraz wodę. Piwo poddane jest zimnej filtracji, dzięki czemu jest krystalicznie przejrzyste, co od razu samo w sobie zapowiada niezłe orzeźwienie. Leszka najlepiej schładzać do temperatury 2-4 stopni.

Co ważne, chyba jako jedyne piwo ma fascynujący kształt butelki. Nie dość, że dobrze trzyma się w dłoni, to podczas rozmowy i powolnego delektowania się Lechem, można w zamyśleniu wodzić palcem po wypustkach na butelce (odchodzi więc chęć zrywania etykiety).

Producent chwali się “odpowiednim nagazowaniem”, jednakże co niektórzy na to nagazowanie się uskarżają (śmiało po wypiciu leszka można przystąpić do wybekiwania abecadła, odpadniecie na pewno przy końcówce).

Czym się jeszcze producent chwali? Że jest to piwo dedykowane osobom młodym duchem, niezależnie od wieku. Fakt, większość osób sięga po to piwo z sentymentu, ponieważ jeszcze niedawno nie było takiego wyboru jak teraz. Z sentymentu też to piwo można popijać, ale w końcu i tak sięgnie się po produkty konkurencyjne, która znacznie przebijają nieciekawego Leszka smakiem i mocniejszą chmielową nutą.

Odmiany piwa Lech (pomijamy Shandy, bo to przecież lemoniada o smaku piwa):

  • Free – bezalkoholowe (czyli dla tych, co ciągnęli na imprezie zapałki i zostali wytypowani jako kierowcy)
  • Premium – ekstrakt 11,1% wag., alkohol 5% (dawniej 5,2%)
  • Pils – ekstrakt 11,7% wag, alkohol 5,5%
0/5 (0 Reviews)

2 KOMENTARZE

  1. Dużo zależy od konkretnej partii. Czasem dość nijakie, a czasem w smaku łagodne z dość wyraźną goryczką i dobrze orzeźwiające. Generalnie chyba najlepsze jest z browaru w Białymstoku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!