Strona główna PIWO Leśny Dziad

Leśny Dziad

zawartość alkoholu

cena

pojemność

315
5
Leśny Dziad

Leśny Dziad to ciekawe piwo typu smoked lager z browaru Kraftwerk, które powstało przy współpracy z browarem Majer. Piwo dostępne tylko w niektórych lokalach, a ze względu na jego małą ilość dostępne jest tylko prosto z beczki.

Kolor złoty, ale zbliżony też do pomarańczowego, wyraźne zmętnienie. Piana biała niezbyt obfita, na początku sztywna i dobrze zbita, potem opada, tworząc sztywny kożuch na powierzchni. W zapachu wyraźnie czuć, że jest to piwo wędzone. Nie jest to jednak zapach kojarzący się z wędzonym mięsiwem, ale bardziej z serem, majaczy gdzieś tam przydymione masełko. W smaku nie jest inaczej – wędzonka mocno wyczuwalna, podbita nutami słodowymi i niską goryczką. Nagazowanie lekkie.

Piwo samo w sobie bardzo przyjemne. Wędzona nuta mile drażniła nos i kojarzyła się wyłącznie dobrze. W smaku piwo nie było płaskie, w pierwszej chwili wędzony ser, potem słód masełkowy, a potem goryczka. Moja ocena 4/5 tylko zaznaczam, że było to pierwsze piwo wędzone, jakie kiedykolwiek piłam, zatem nie mam porównania do innych.

W składzie słody: wędzony, monachijski, wiedeński, Carahell. Chmiel: Hallertau Tradition.

Zawartość  5,5% alkoholu. 13,5 Blg.

Jest to całkowita nowość. Premiera tego piwa miała miejsce 1 lutego 2015 roku.

5 KOMENTARZE

  1. jako że browar Kraftwerk jest z górnego Sląska piwo Leśny Dziad nalezy szukać głównie na Sląsku. Mi sie udało znależć w Krakowie – w jednym z lokali na Szewskiej. Pierwsze wrażenie bardzo dobre, ale byłem już po dwóch innych piwach i mam zamiar jeszcze raz skosztować na “czysto”, żeby wyczuć wszystko co w tym piwie jest zawarte

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Please enter your name here