Strona główna PIWO Leśny Dziad

Leśny Dziad

Zawartość alkoholu

Cena

Pojemność

779
5
Leśny Dziad

Leśny Dziad to ciekawe piwo typu smoked lager z browaru Kraftwerk, które powstało przy współpracy z browarem Majer. Piwo dostępne tylko w niektórych lokalach, a ze względu na jego małą ilość dostępne jest tylko prosto z beczki.

Kolor złoty, ale zbliżony też do pomarańczowego, wyraźne zmętnienie. Piana biała niezbyt obfita, na początku sztywna i dobrze zbita, potem opada, tworząc sztywny kożuch na powierzchni. W zapachu wyraźnie czuć, że jest to piwo wędzone. Nie jest to jednak zapach kojarzący się z wędzonym mięsiwem, ale bardziej z serem, majaczy gdzieś tam przydymione masełko. W smaku nie jest inaczej – wędzonka mocno wyczuwalna, podbita nutami słodowymi i niską goryczką. Nagazowanie lekkie.

Piwo samo w sobie bardzo przyjemne. Wędzona nuta mile drażniła nos i kojarzyła się wyłącznie dobrze. W smaku piwo nie było płaskie, w pierwszej chwili wędzony ser, potem słód masełkowy, a potem goryczka. Moja ocena 4/5 tylko zaznaczam, że było to pierwsze piwo wędzone, jakie kiedykolwiek piłam, zatem nie mam porównania do innych.

W składzie słody: wędzony, monachijski, wiedeński, Carahell. Chmiel: Hallertau Tradition.

Zawartość  5,5% alkoholu. 13,5 Blg.

Jest to całkowita nowość. Premiera tego piwa miała miejsce 1 lutego 2015 roku.

0/5 (0 Reviews)

5 KOMENTARZE

  1. jako że browar Kraftwerk jest z górnego Sląska piwo Leśny Dziad nalezy szukać głównie na Sląsku. Mi sie udało znależć w Krakowie – w jednym z lokali na Szewskiej. Pierwsze wrażenie bardzo dobre, ale byłem już po dwóch innych piwach i mam zamiar jeszcze raz skosztować na „czysto”, żeby wyczuć wszystko co w tym piwie jest zawarte

  2. Okej, zderzyłam Dziada z Darz Borem i.. wygrał Dziad. Także jako piwo wędzone, Leśny Dziad jest na pierwszym miejscu w moim rankingu, a i ja mam nadzieję, że przyjdzie mi go jeszcze raz posmakować (mało warek jest).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!