Strona główna PIWO Okocim Porter Mocno Dojrzałe

Okocim Porter Mocno Dojrzałe

1025
0

Porter Mocno Dojrzałe to propozycja od Okocima. Jest to wysokoprocentowy bałtycki porter, który dedykowany jest tylko wyrafinowanym podniebieniu i osobom lubującym się w tzw. czarnych piwach.

Kolor czarny z nikłymi refleksami, których trzeba doszukiwać się pod światłem. Piana beżowo-kremowa, gruboziarnista, która opada i właściwie wygląda jak brudna bita śmietana. Zapach intensywny i charakterystyczny dla tego rodzajów piw, to jest wyczuwalne aromaty palone, karmel, a nawet rodzynki, wiśnie czy śliwki (niektórzy porównują do zapachu śliwki w czekoladzie). Smak podobny jak zapach, wyraźnie słodki i kawowy. Niestety wyczuwalna jest moc alkoholu i w tym najgorszym wydaniu – spirytusowa.

Porter z goryczką, ale nie jest to najlepszy reprezentant tego gatunku; nie jest tak wysublimowany i tym samym obcowanie z tym piwem nie sprawia tyle radości, jak z innymi mu konkurencyjnymi.

Ekstrakt 22% wag. Alkohol 8,9%.

Ciekawostka: W Internecie można znaleźć sporo opinii, że Okocim Porter Mocne Dojrzałe nie różni się od poprzedniej wersji okocimskiego portera, oprócz tego, że „stary” porter miał 8,3% alkoholu, a nowa – 8,9%.  Oczywiście, zmieniła się również etykieta, która obecnie ma nawiązywać do tego, że ten porter jest piwem rzemieślniczym.

okocim-porter

0/5 (0 Reviews)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!