Strona główna RUM Tanduay Rhum Dark

Tanduay Rhum Dark

Zawartość alkoholu

1838
0
Dark Rhum Tanduay
Dark Rhum Tanduay

Tanduay to jedna z najlepiej sprzedających się marek rumu nie tylko w całej Azji, ale także w innych częściach świata. Produkowany na Filipinach, gdzie jest bardzo popularny. Można go dostać tam w każdym sklepie i jest bardzo ceniony wśród miejscowych. Zwiedzając ten kraj, nie sposób go nie spróbować i to nie tylko ze względu na cenę i smak. Filipińczycy są bardzo przyjaznym i towarzyskim narodem, chętnie dzielą się z turystami i trudno odmówić im, kiedy zapraszają na wspólne degustowanie. Wytwarzany z trzciny cukrowej, Tanduay jest jednym z najtańszych trunków na Filipinach, kosztuje mniej niż coca-cola, więc króluje na każdym lokalnym stole. Pomimo że wszędzie dostępne jest piwo, to butelka 0,7 l tego miejscowego rumu kosztuje niewiele więcej niż butelka piwa.

Jak wygląda i smakuje Dark Rhum Tanduay

Pikantny, ciemny o bursztynowej barwie i zawartości alkoholu 40%. Ma słodkawy zapach etanolu.
W smaku rum jest z początku bardzo pieprzny ze słodkim posmakiem. Przypomina mieszankę tropikalnych smaków. Najlepiej kosztować go z zimną colą, tak właśnie najczęściej piją go Filipińczycy. Oczywiście można także pić go samodzielnie, z samym lodem lub w koktajlach.

W kwietniu 2018 r. światowy konkurs spirytusowy w San Francisco przyznał Tanduay Silver Rum nagrodę „Best White Rum” i podwójny złoty medal. W tym samym miesiącu Instytut Testowania Napojów przyznał Tanduay Gold Rum złoty medal i nazwał „Wyjątkowym”.

Tanduay to część filipińskiej kultury, zazwyczaj pity z jednej szklanki, która krąży w kółko w towarzystwie. Jest to także niezbędny dodatek do ich wieczorków z karaoke.
Mój ulubiony coctail z rumem Tanduay:

Przepis na drink Tajfun

„Tajfun”
Składniki:
250 ml rumu Tanduay
200 ml soku ananasowego
150 ml soku mango
80 ml grenadyny
5 kawałeczków kandyzowanego imbiru (ja dodaję świeży)
6 plasterków cytryny
kostki lodu

Do rumu dodać sok ananasowy, sok z mango, grenadynę, imbir, cytrynę i lód, wszystkie składniki dokładnie wymieszać.

0/5 (0 Reviews)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!