Strona główna TEQUILA Olmeca Tequila Blanco

Olmeca Tequila Blanco

Zawartość alkoholu 38%

Cena 106zł

Pojemność 0,7l

8066
3

Kiedy mam okazję pić tequillę, zawsze jestem podekscytowana. Uwielbiam ten trunek we wszystkich jego smakowych wariantach. Olmeca Tequilla Blanco znalazła się w moim domu dzięki siostrze, która kupiła mi 0,7 litrową butelkę na urodziny. Elegancka, pięknie grawerowana, etykieta nawiązuje do miejsca, z którego alkohol pochodzi, czyli z Meksyku (ściślej: Los Altos). Prawdziwa uczta dla oczu i taki wstęp do picia alkoholu mi się podoba.

Kiedy rozlewałam wódkę do kieliszków, zachwycałam się jej przejrzystością. Jest jak najczystsza woda! Jako wielbicielka tequilli wiedziałam skąd jej klarowność. Butelkuje się ją zaraz po zakończeniu procesu destylacji.

Są cztery odmiany mezcalu. Mezcal to inaczej wódka meksykańska, alkohol narodowy. Z tym że kiedy mezcal wytwarza się z różnych gatunków agaw, do produkcji tequilli wykorzystuje się sfermentowany sok z agawy niebieskiej. Mezcal znaczy “gotowana agawa”. Gotowana agawa jest rozdrabniana i miażdżona kamieniem Tahona. Przeciętnemu śmiertelnikowi żaden obraz nie nasuwa się po przeczytaniu “kamień Tahona”. Ale jeśli ktoś jest ciekawski i lubi patrzeć na kamienie, polecam wklepać wyrażenie w Google. 😉

Zobacz, jak powinno pić się tequillę

Ale do rzeczy. Tequilla Blanco to jedyny rodzaj tequilli, który nie leżakuje w dębowych beczkach. Niemniej w smaku jest dymna, ale orzeźwiająca i ziołowa. Wytworzona w 100% z agawy, będzie butelkowana wyłącznie w Meksyku i będzie miała oznaczenie na butelce “Hecho en Mexico”. To ciekawa informacja dla wnikliwych klientów.

Olmeca Blanco, podsumowanie

Mam jednak wrażenie, że na polskich imprezach jest to stosunkowo mało popularny trunek i raczej nie sugerowałabym się w tym przypadku ceną (butelka kosztuje mniej niż 100 zł). Być może wynika to z pewnych przyzwyczajeń, jak również z tego, że sami lubimy robić alkohole (np. cytrynówki ;-)). Namawiam jednak do tego, żeby nie wpadać w alkoholowe schematy, bo człowiek zamyka się wówczas na różne, często nieoczekiwane doznania smakowe. A przecież takich dostarcza mezcal Olmeca Tequilla Blanco!

4/5 - (25 votes)

3 KOMENTARZE

  1. Dla mnie ulubiona tequila w tej półce cenowej. Spokojnie polecam ją osobom, które nie lubią ostrzejszego aromatu (charakterystycznego bardzo dla tequili). Ta ma aromat łagodny a w margaricie wręcz poezja 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!