Strona główna WHISKY Famous Grouse

Famous Grouse

Zawartość alkoholu

Cena

Pojemność

28687
11

Famous Grouse to jedna z klasycznych blended whisky nazywana „szkocka kuropatwa”. Marka powstała w 1896 roku z inicjatywy Mattchewa Gloaga. Nazwa wcześniej brzmiala Red Grouse i nawiązywała do czerwonej kuropatwy – najpopularniejszego szkockiego ptaka, potem, bo w 1905 roku, została zmieniona na Famous Grouse ze względu na niemałą popularność trunku. Obecnie Famous Grouse to szósta najlepiej sprzedająca się whisky na świecie.

Whisky Grouse powstaje ze zmieszania whisky słodowych (jak Macallan i Highland Par) i whisky zbożowych. Whisky leżakuje minimum 3 lata.

A teraz przejdę do wrażeń z degustacji. Zapach jest subtelny z wyraźną nutą karmelu i lekkim biszkoptem. W smaku już więcej – mamy karmel, przyprawy korzenne oraz przy samym finiszu pieprzność, dymność i dębinę. Delektowanie się tą whisky jest niezwykle przyjemne, ponieważ przejścia pomiędzy poszczególnymi nutami, by dojść ostatecznie do alkoholu, są niezwykle subtelne i wyważone.

Bardzo dobra mieszana whisky. Moja ocena 4.5/5.

Zobacz również:

 

0/5 (0 Reviews)

11 KOMENTARZE

  1. Śmieje się z ludzi dla których cena jest najważniejsza…wypiją jakieś gowno za 200 zł o super…. Ale ogólnie syf…. wypija, a 60 zł i cudo, a jak usłyszą cenę że 60 zł to nawet z colą nie da się wypić. Cena czyni cuda.

  2. Ty! autor artykułu.. sam jesteś kuropatwą! Nie pisz śmiesznych bzdur. Znakiem Grouse-a a zarazem symbolem Szkocji to pardwa. Zanim dotkniesz klawiatury przeczytaj o czym chcesz napisać.

  3. jest to napój dla prawdziwych, zadbanych ,dojrzałych mężczyzn , a nie ćpunów i małolatów , wypalających 20 szlug dziennie robionych własnoręcznie z chronicznym katarem , no i ta cola – przysmak dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!