Strona główna WINO Sowietskoje Igristoje

Sowietskoje Igristoje

Zawartość alkoholu

Cena

Pojemność

50745
15

Wino Sowietskoje Igristoje to chyba sztandarowy trunek na każdego Sylwestra w naszym kraju, zwane jest ruski szampan. Nie jest to oczywiście szampan (nazwa zastrzeżona), ale wino gronowe musujące, półsłodkie. Prawdą jest, że prawdziwe Sowietskoje Igristoje zza wschodniej granicy jest typowym winem musującym i ma jednak troszkę wyższą cenę, niż egzemplarze produkowane w naszym kraju, które nawet trudno nazwać winem musującym, ponieważ nie są robione ani metodą szampańską, ani też metodą Charmata, a jedynie sztucznie gazowane, jak dziesiątki innych napojów tego typu. Cena w tym przypadku jest dość istotna i każdy trunek poniżej 20 zł skłania do podejrzeń, iż niekoniecznie jest dobrym winem musującym. A  jak się okazuje, wybór całkiem smacznych win musujących jest duży (hiszpańska Cava, czy włoskie Prosecco).

Wino Igristoje, które króluje na stołach sylwestrowych jest niedobre. Za bardzo wygazowane i to takimi sztucznymi bąbelkami, za słodkie i generalnie za bardzo sztuczne. Ja jednak wolę wznieść toast winem, które jest prawdziwym winem musującym i to najlepiej wytrawnym.

0/5 (0 Reviews)

15 KOMENTARZE

  1. Są różne rodzaje Igristoje. Sowieckie (Sowietskoje), Kremlowskie, Carskie, Rosyjskie, Moskiewskie itd. Są nawet różne rodzaje Sowietskoje Igristoje. Widziałem na jednej półce ostatnio wersję bodajże 0,7 mającą 9% alkoholu i wersję 0,75 mającą 10% alkoholu. Nieco inne etykiety miały i oczywiście obie wersje były produkcji dwóch różnych firm. Podejrzewam, że w smaku też się różnią. Do tego jest Igristoje półsłodkie (najpopularniejsze) i słodkie. W cenach różnych – od 6 do nawet 13-14 zł. Słusznie się mówi, że nie ma dwóch takich samych Igristoje.

  2. Co za beznadziejna recenzja. Toć to nalepszy szampan pod słońcem! I kosztuje 5-6zł a nie 11,65zł (widać wasz recenzent dał się zrobić w ciula i kupił „starzony” trunek za który w dodatku przepłacił). Na tegorocznym sylwestrze mieliśmy różne wina musujące od Igristoje począwszy a na prawdziwym szampanie za 70zł skończywszy. I tego ostatniego nikt nie chciał pić a ruskiego poszło 6 butelek. Prawdę mówiąc jest już 3 stycznia a impreza dalej trwa i cały czas się nim raczymy. Padła właśnie decyzja ze imprezę zakończymy z chwilą wyczerpania zapasów tego szlachetnego trunku w pobliskiej planecie alkoholi, co nam szybko nie grozi, bo w tym roku zrobili wyjątkowo duże zapasy. Pozdrawiamy

  3. Przede wszystkim Игристое czytane przez nas jako Igristoje, to nie żadna marka wina, co na język polski po prostu słowo „musujące”. Czyli dajmy na to Царское Игристое, które na język polski będzie tłumaczone po prostu Carskie Musujące. Także niestety autor tekstu uznał ostatnim swoim akapitem, że wszystkie wina musujące są złe bo według mniemania autora Игристое to marka i każde Игристое tworzy jedna i ta sama firma, co jest zwyczajnym błędem poznawczym.

  4. Trole Kaczynskiego powinni scigac firmy podrabiajace ten ten smaczny ale orginalny trunek ten kto jezdzil na handel do Wilna wie jak smakuje orginalny szampan szkoda ze nigdzie go nie ma .

  5. Przestańcie jechać z wszystkim na Kaczora. To nie jego domena. Pamiętam igristoje z lat siedemdziesiątych. To co jest teraz to jakaś chemia. Nawet oranżada Helena jest od tego lepsza. Komuna jaka była taka była. ale o jakość trunków dbała. Martwi mnie jedno, że Putin na to pozwala. Chcąc mieć zakusy imperialne trzeba mieć top wyroby.

  6. Byłem w Moskwie,oryginalne Sovieckoye Igrusnoye tam to wino kosztuje w przeliczeniu ok 80 zł.Produkt sprzedawany w Polsce to tanie wino w połowie zmieszane z wodą,dodana woda i jakimś słodzikiem i aromaty.Stąd mamy 5 zł za butelkę

  7. Kupiłem ten „ruski szampan” produkowany „made in poland”…. Tego się nie da wypić! Nie wymienię firmy która to u nas produkuje tylko przez czystą kurtuazję…. Oryginalne ruskie szampanskoje było bardzo dobre a to to jest nędzna podróba!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!