Strona główna WINO Sowietskoje Igristoje

Sowietskoje Igristoje

4617
9
Sowietskoje Igristoje
4.4 - 61 głos[y]

Wino Sowietskoje Igristoje to chyba sztandarowy trunek na każdego Sylwestra w naszym kraju, zwane jest ruski szampan. Nie jest to oczywiście szampan (nazwa zastrzeżona), ale wino gronowe musujące, półsłodkie. Prawdą jest, że prawdziwe Sowietskoje Igristoje zza wschodniej granicy jest typowym winem musującym i ma jednak troszkę wyższą cenę, niż egzemplarze produkowane w naszym kraju, które nawet trudno nazwać winem musującym, ponieważ nie są robione ani metodą szampańską, ani też metodą Charmata, a jedynie sztucznie gazowane, jak dziesiątki innych napojów tego typu. Cena w tym przypadku jest dość istotna i każdy trunek poniżej 20 zł skłania do podejrzeń, iż niekoniecznie jest dobrym winem musującym. A  jak się okazuje, wybór całkiem smacznych win musujących jest duży (hiszpańska Cava, czy włoskie Prosecco).

Wino Igristoje, które króluje na stołach sylwestrowych jest niedobre. Za bardzo wygazowane i to takimi sztucznymi bąbelkami, za słodkie i generalnie za bardzo sztuczne. Ja jednak wolę wznieść toast winem, które jest prawdziwym winem musującym i to najlepiej wytrawnym.

9 KOMENTARZE

  1. Są różne rodzaje Igristoje. Sowieckie (Sowietskoje), Kremlowskie, Carskie, Rosyjskie, Moskiewskie itd. Są nawet różne rodzaje Sowietskoje Igristoje. Widziałem na jednej półce ostatnio wersję bodajże 0,7 mającą 9% alkoholu i wersję 0,75 mającą 10% alkoholu. Nieco inne etykiety miały i oczywiście obie wersje były produkcji dwóch różnych firm. Podejrzewam, że w smaku też się różnią. Do tego jest Igristoje półsłodkie (najpopularniejsze) i słodkie. W cenach różnych – od 6 do nawet 13-14 zł. Słusznie się mówi, że nie ma dwóch takich samych Igristoje.

  2. Co za beznadziejna recenzja. Toć to nalepszy szampan pod słońcem! I kosztuje 5-6zł a nie 11,65zł (widać wasz recenzent dał się zrobić w ciula i kupił „starzony” trunek za który w dodatku przepłacił). Na tegorocznym sylwestrze mieliśmy różne wina musujące od Igristoje począwszy a na prawdziwym szampanie za 70zł skończywszy. I tego ostatniego nikt nie chciał pić a ruskiego poszło 6 butelek. Prawdę mówiąc jest już 3 stycznia a impreza dalej trwa i cały czas się nim raczymy. Padła właśnie decyzja ze imprezę zakończymy z chwilą wyczerpania zapasów tego szlachetnego trunku w pobliskiej planecie alkoholi, co nam szybko nie grozi, bo w tym roku zrobili wyjątkowo duże zapasy. Pozdrawiamy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Please enter your name here