Strona główna WÓDKA Biały Bocian

Biały Bocian

20793
3
Biały Bocian
3.4 - 134 głos[y]

Biały Bocian: opinia

Analizując najczęściej wyszukiwane frazy z w portalu Alkowiki, jedną z najczęściej wyszukiwanych wódek, okazał się Biały Bocian. Także w kontekście tworzenia artykułu o wódkach na wesele, trunek ten bardzo często pojawiał się jako polecany alkohol.

Na początek podstawowe informacje:

  • zawartość alkoholu: 40%
  • cena: ok 23 zł
  • skład: mieszanka zbożowa z Wielkopolski
  • producent: Polmos Bielsko

Wygląd: w przypadku wódki Biały Bocian nie sposób nie napisać o wyróżniającej się butelce. Długa, wąska szyjka to coś, co zdecydowanie odróżnia alkohol od konkurencji. Muszę przyznać, że taki kształt zdecydowanie ułatwia dystrybucję płynu do kieliszków, zwężona góra butelki skutecznie powstrzymuje co silniejsze wycieki wódki. Klarowna, przeźroczysta, typowy dla .

Smak: lekko słodkawy, może nawet nieco waniliowy. Przez moment miałem wrażenie, że wyczułem cytrusy. Mocno zmrożona pozbawiona jest spirytusowego, ciężkiego posmaku. Całkiem przyjemna w spożyciu, co prawdopodobnie zawdzięczamy procesowi tworzenia i filtracji poprzez dyski węglowe. Jeśli wierzyć producentowi to technologia odpowiada z łagodny smak.

Wódka Biały Bocian na wesele?

Jeśli weźmiemy pod uwagę umiarkowaną cenę, butelkę, która sprawia wrażenie ekskluzywności oraz ergonomiczny kształt ułatwiający nalewanie do naczyń, to odpowiedź brzmi „tak”. Biały Bocian ma wszystkie cechy, które powodują, że trunek staje się popularny, smak, wygląd i do tego nawiązanie do polskiej tradycji.

3 KOMENTARZE

  1. Znajomi mieli właśnie na weselu (10.2017). Kształt butelki był kluczowy dla panny młodej :D! Wtedy pierwszy raz się spotkałem z tą propozycją. Produkt jak najbardziej godny polecenia :). Wyróżnia się z pozycji za 20zł +. Akceptuję jeszcze jedynie Wyborową.

  2. Smak słaby porównać można do białego krupnika. Przy -24 st. zamarza. Cena do jakości moim Daniem astronomiczna. Jedynie polecić można za kształt butelki.

  3. Smak łagodny i raczej delikatny, charakterystyczny dla wódek z kukurydzy (absolutnie odmienny od białego Krupnika, który jako wódka żytnia jest ostry i pieprzny). Pasuje do śledzia.
    Można polecić. Nie jest to jednak koniak, by doszukiwać się w tej wódce jakiś głębokich smaków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Please enter your name here