Strona główna LIKIER Miodonka Beskidzka

Miodonka Beskidzka

Zawartość alkoholu

Cena

Pojemność

3542
4

Miodonka Beskidzka to mocny trunek, który ma odpowiednio rozgrzewać i zagrzewać do upojnego spędzania wieczoru. Jest to wódka smakowa 40-procentowa w relatywnie niskiej cenie (ok. 25 zł). Kupiłam ją testowo na dłuższy wyjazd, gdzie to towarzyszyły nam trunki różnobarwne i różnogatunkowe. W sumie liczyłam na to, że Miodonka zachwyci mnie tak samo jak Miodula Prezydencka.

Nie ma właściwie się tutaj co bardziej rozwodzić, skoro jest to wyrób spirytusowy o smaku miodu. Procenty znane, skład też, to przejdźmy do kwestii smaku i aromatu, a tutaj… Prawdziwa bomba!!! I niestety nie chodzi o wybuch pozytywnych doznań, a o destrukcyjny wybuch odcinający kończyny i pozostawiający zgliszcza. Spirytus, spirytus, spirytus – tylko tyle wyczułam. Coś tam słodkiego, owszem, ale nie było to za bardzo podobne do balsamicznego miodu albo też ten spirytus tak wszystko wypalił i oddalił w zapomnienie.

Nie ukrywam, że z radością puściłam butelkę w obieg, aby każdy mógł się zawartością stosownie napoić i potem bez zająknięcia odebrałam już opróżnioną butelkę z rąk lekko zachwianego biesiadnika.

Ocena? Hmm… do delektowania się jest w porządku, ale przy piciu większych kieliszków czy łapczywymi łykami wypala dziury w gardle i powoduje wytrzeszcz gał ocznych. Może podgrzana lub w wersji herbatki z prądem (50 ml miodunki na szklankę herbaty) będzie bardziej „chodliwa”.

Miodonka Beskidzka z hasłem likier miodowy produkowana jest przez Polmos w Bielsko-Białej.

Miodonka Beskidzka

Miodonka Beskidzka

0/5 (0 Reviews)

4 KOMENTARZE

 1. Bo miodonki sie nie kupuje w byle jakich butelkach , najlepsza miodonka jest na odpustach , od prawdzieych degustatorow, to byl trunek cesarzy jesli ktos nie wie , to niech poczyta sobie historie prawdziwej MIODONKI

 2. Piłam pierwszy raz w życiu miesiąc temu. Jest pyszna a jako kobieta raczej mam spore wymagania jeśli chodzi o wypalanie gardła. Poza tym 40 % to nic nadzwyczajnego. Jakieś bzdury Pani pisze. Krupnik miodowy się nie umywa

  • 40% to nic nadzwyczajnego – owszem, ponieważ sama robię nalewki o mocy nawet 60. Jeśli jednak ktoś preferuje wypalanie gardła zamiast doznań smakowych, nie będę się wykłócać 🙂 Zdecydowanie jednak polecam Miodonkę Prezydencką – to zdecydowanie jest prawdziwa miodonka, a wersja beskidzka jest jedynie farbowaną wódką podłej jakości. I będę tej opinii się trzymała 🙂

   • Tiaaa a koniak za 5 tys. jest jeszcze lepszy.
    Miodonka Beskidzka kosztuje 25 złotych a ta prezydencka 300 złotych. Jest co porównywać?
    Za 25 złotych dostajemy dobrą gatunkowo wódkę na prawdziwym miodzie i 40% alkoholu. Obecnie trudno kupić słodką wódkę, która ma 40%. wszystko 35, 32, 38 itp.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!