Strona główna WÓDKA Pan Tadeusz

Pan Tadeusz

Zawartość alkoholu 40%

46687
13
pan tadeusz wodka

Pan Tadeusz to wódka, której właściwie nie trzeba nikomu przedstawiać, ale w katalogu Alkowiki pojawić się musi. Jest to czysta wódka o zawartości 40% produkowana ze spirytusu zbożowego (żyto i pszenica). Na polski rynek wkroczyła dumnie w październiku 1999 roku, co zbiegło się z premierą filmu Andrzeja Wajdy “Pan Tadeusz”. Wbrew pozorom nie jest to polska wódka, ponieważ właścicielem marki jest Pernod Ricard (Francja), jednakże wódka wytwarzana jest w Zielonej Górze i Poznaniu.

Nazwa wódki nie pozostawia złudzeń – jest to nawiązanie do epickiego poematu Adama Mickiewicza “Pan Tadeusz”, co akcentuje odpowiedni rysunek na etykiecie, a także pojawiające się słowa “wódka czysta szlachecka”, co jest odpowiednikiem słów “historia szlachecka” pojawiających się w pełnym tytule poematu.

Mogłabym tu przytoczyć marketingowy opis, ale po co, skoro oceniamy jakość i wartość trunku. Jedno należy przyznać – wódka należy do jednych z najpopularniejszych wódek, i to ona niegdyś była na podium rankingu wódek na wesele. Dzisiaj sytuacja się trochę zmienia, a to za sprawą poszerzenie oferty wódek w Polsce.

Wiele razy Tadzika piłam  i nigdy nie byłam zawiedziona. Trunek odpowiednio schłodzony ma pełne walory smakowe wódki, ale nie powoduje wzdrygnięcia. Atutem jest niewątpliwie cena, bo 0,5 l kupimy już za 23 zł, a 0,7 l za ok. 34 zł w zależności od sklepu.

Atrakcyjna cena, dobre walory smakowe, prosta i elegancka etykieta – nic dziwnego, że wódka dalej jest polecana jako wódka na wesele, można z nią z powodzeniem przyrządzić drinki, ponieważ jest nienachalna w smaku i daje wyjść na prowadzenie innym składnikom koktajli.

Własna etykieta na wódce

Na stronie oficjalnej marki można zamówić Pana Tadeusza z własną etykietą, co jest świetną opcją na elegancki prezent. Można wybrać płeć i imię i voilà! spersonalizowana wódka gotowa. Dodam, że jakiś czas temu w hipermarketach można było od ręki kupić wódki imienne jak Pan Roman czy Pan Zbigniew. Sama wtedy kupiłam ojcu na urodziny Pana Jana. Był zadowolony. Ja też.

pan tadeusz wódka WÓDKAetykieta pan tadeusz WÓDKA

4.1/5 - (336 votes)

13 KOMENTARZE

    • Potwierdzam . Piłem na weselu 06.2019 i myślałem ,że to podróba z mety taki ma posmak taniego spirytusu zostający w przełyku (kiedyś była dobra,czysty delikatny niepiekący smak) . Poszedłem następnego dnia spytać się w Żabce czy mają małpki P.Tadeusza bo nie chciało mi się ryzykować zakup 0.5 i chciałem przetestować czy na weselu może nie była z lewego źródła . Ekspedientka ,która potrafi doradzić z alkoholem powiedziała że małpek nie ma a wódka ta popsuła się już ponad rok temu . Wódki spożywam w zimę szczególnie dużo to się trochę znam .

  1. Uwaga: marka znajduje się w rękach Pernod Ricard – największego producenta alkoholi we Francji. Warto przemyśleć zakup

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!