Strona główna WÓDKA Ratafia Grejpfrutowa

Ratafia Grejpfrutowa

5442
0

Ratafia Grejpfrutowa to kolorowa wódka, a raczej wyrób na bazie spirytusu, ponieważ ma tylko 30%, o smaku grapefruita. To produkt od AWW z Kalisza nawiązujący do starych receptur Polmos Sieradź. Ratafia ma nawiązywać swoim bogatym owocowym smakiem do domowych nalewek.

Piłam już wódki grejpfrutowe i jak dla mnie Ratafia nie za wiele się różni np. od Barmańskiej. Kolor zbliżony – różowy. Smak podobny – cierpki grapefruit przełamany słodyczą, co ma zasłaniać smak wódki. Mamy do czynienia aromatem typowym dla tego owocu, moc za bardzo nie uderza i może dlatego ta wódka jest nawet smaczna. Na pewno nie jest przesłodzona, a to też się chwali.

Osobiście dla mnie połączenie grejpfruta i wódki nigdy nie było smaczne, zawsze miałam wrażenie, że ten owoc podbija jeszcze smak wódki, przez co nawet drinki z grejpfrutem mi przez gardło nie chcą przejść. Tutaj też bardziej potraktowałam picie tej wódki jako ciekawostkę, ale na pewno znajdzie swoich zwolenników.

Do kupienia m.in. w Auchan w cenie 17 zł za pół litra. W sprzedaży dostępne inne smaki: pigwa, wiśnia, orzech włoski i cytryna, chociaż ja trafiłam tylko na grejpfrut.

Zobacz również:

3.2/5 - (24 votes)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!