Strona główna WÓDKA Soplica Pigwowa

Soplica Pigwowa

22308
6

Soplica Pigwowa to kolejna wersja smakowa na bazie wódki Soplica. Jak sama nazwa wskazuje, smak pochodzi z pigwy, która to dojrzewała niby w polskim sadzie. Dzięki tej nalewce dowiedziałam się w ogóle, że coś takiego jak pigwa istnieje 🙂 I doskonale sprawdza się jako wkład do nalewki!

Soplica Pigwowa jest szeroko konsumowana w pubach w postaci shotów. Ja również, gdy przychodzi pora się “szotnąć”, przeważnie wybieram ją z menu. Dlaczego? Dlatego, że nie jest słodka, nie jest mdła, alkohol nie jest odurzający i odrzucający, a samo wrażenie jest takie trochę… miodne. Niby jest cierpka, lekko kwaśna, ale i tak pigwówka jest tak jakby balsamiczna. Po prostu jest dobra.

Piłam również domowe pigwówki i muszę przyznać, że Soplicy daleko do nich – tak, hen! hen! daleko. Domowa nalewka z pigwy ma wszystko to, co uwielbiam w nalewkach – dużo procentów (się wie…) i charakterystyczny cierpki smak, który powoduje drętwotę języka.

Na zdjęciach wersja degustacyjna Soplicy z Pigwy, tzw. małpka o pojemności 50 ml.

Sprawdź również inne Soplice:

 

Soplica Pigwa
Soplica Pigwowa – wersja degustacyjna
Pigwówka
Shot z pigwówki
Shot Pigwa
Shot z pigwą

 

4/5 - (64 votes)

6 KOMENTARZE

  1. Witam to znowu ja. Niestety porzucilem Pigwe bo w pracy zaczęli mnie nazywać plazmo-pigwozaur i kierownik wyczuwal jej zapach. Jednak pozostawiam jej wysoką ocenę. Jakie inne smaki polecacie z Soplic? Pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!