Strona główna WÓDKA Soplica Wiśniowa

Soplica Wiśniowa

Zawartość alkoholu

Cena

Pojemność

33942
10

Soplica Wiśniowa to aromatyzowana wódka, która zawiera 36% alkoholu. Jest to mieszanka tradycyjnej wódki Soplica oraz soku z wiśni rosnących w polskich sadach. Jak sama nazwa wskazuje, możemy się spodziewać intensywnego smaku i aromatu polskich wiśni. I tak jest.

Wprawdzie, Soplica o smaku wiśniowym nie smakuje tak dobrze, jak Lubelska Wiśnówka, ale wódka ma swoich zagorzałych fanów; szczególnie fanki odnajduje w paniach, które sączą delikatnie wódkę z kieliszka jak nalewkę lub przyrządzają z niej rozmaite drinki. Wódka ta nadaje się również idealnie do wszelkiej maści deserów i koktajlów – jako wkładka idealnie sprawdza się przy mlecznych drinkach, można nią polać delikatnie lody czy dodać do ciasta.

W konsystencji nalewka wiśniowa jest wyraźnie wodnista, a przez to szybko przechodzi przez gardło, jeśli zdecydujemy się pić ją jak shoty. Nie jest przesadnie słodka, pamiętać jednak należy, że przy dłuższym spożyciu może trochę mdlić. Zapach jest bardzo zachęcający, czuć woń spirytusu, który drażni nozdrza, nie inaczej jest na języku – czuć alkohol, ale smak aromat wiśni przyjemnie go uzupełnia – w końcu jest to wódka, a nie sok, zatem należy się nastawiać, że jednak alkoholowa woń będzie nam towarzyszyć.

Wiśniowa wódka smakowa Soplica ma aż 36% procent, ale mimo to jest łagodna w odbiorze, ma przyjemny wiśniowy finisz, do tego jest taka jakby aksamitna i właściwie pije się ją jak soczek, tylko z tą uwagą, że ma taką dawkę alkoholu, że po kilku kieliszkach szumi w głowie.

Idealna na szybkie odprężenie się, kiedy to po ciężkim dniu w pracy czy na uczelni, pragniemy na chwilę odciąć się od świata i zapewnić sobie rozluźnienie i lekkość myśli.

 

Uwaga: marka znajduje się w rękach Russian Standard – największego producenta alkoholi w Rosji. Warto przemyśleć zakup.


Sprawdź również inne Soplice:

0/5 (0 Reviews)

10 KOMENTARZE

  1. Tego się nie da pić! Rocznik 2017 styczeń. Smakuje jakby się piło olejek migdałowy do ciast! Smak wiśni nie jest wyczuwalny. Nalewki wiśniówki za 5zł smakują lepiej! Albo ja próbowałem jakąś fatalną serię, albo to tak smakuje. Żenada, porażka, nigdy więcej, nie chcę tego nawet wąchać.

    • Otworzyłem, spróbowałem i zastanawiam się czy nie wylać. Dokładnie mam to samo wrażenie co Józef. Z naturalną nalewką nie ma nic wspólnego. Nic się w temacie nie zmieniło. Ocena 1/10.

  2. Potwierdzam opinie poprzedników. Wiśniówka Soplica jest coraz gorsza. W stosunku do tego jaka była całkiem niedawno (czyli o mocnym wiśniowo, pestkowym smaku): rozpuszczona do granic możliwości o smaku ogólnym słodkim. Paskudztwo się zrobiło 🙁

    • Kto pisze nieprawdę ?

      Prawdopodobnie nikt. W momencie pisania tej recenzji rzeczywiście tyle było, potem producenci (nie tylko tej marki napoju spirytusowego, bo o wódce można mówić w przypadku 40%) sukcesywnie obniżali zawartość alkoholu, żeby obniżyć koszta produkcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!